19 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Romuald, Sylwia

19°
Bielsko-Biała
03.01.2018
  • Wilgotność: 0%
  • Wiatr: 4km/h

jutro: pojutrze: 
artykul,2018_laba_z_pomyslem,61315.html2018_laba_z_pomyslem

Wydarzenia

2017-12-31 15:31 (Komentarze: 4)      

2018: Laba z pomysłem


W przyszłym roku - jak zwykle - czeka nas 13 dni ustawowo wolnych od pracy.  Podpowiadamy, jak pomysłowo połączyć je z weekendami i urlopem, aby zyskać jak najwięcej wolnego - przy jak najmniejszej utracie tego ostatniego.

Ustawowo wolne dni to Nowy Rok, Trzech Króli, Niedziela Wielkanocna i lany poniedziałek, Święto Pracy, Święto Konstytucji 3 Maja, Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki), Boże Ciało, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Wszystkich Świętych, Narodowe Święto Niepodległości oraz dwa dni Bożego Narodzenia. Pierwszy dłuższy wolny weekend będzie można stworzyć z połączenia dwóch ostatnich dni starego roku i pierwszego dnia nowego (wolna sobota i sylwestrowa niedziela, 30-31 grudnia plus Nowy Rok, 1 stycznia). Trzech Króli wypadnie trochę niefortunnie, bo w kolejną sobotę (6 stycznia). Ewentualnie można jeszcze kombinować tak, aby między 1 a 6 stycznia wziąć cztery dni urlopu i załatwić sobie aż 9-dniową labę. Potem długo nie będzie sposobności, aby sprytnienie uszczknąć więcej wolnego. Możliwość taka pojawi się dopiero wraz z Wielkanocą i w zasadzie... zrobi się sama. Z połączenia Wielkiej Soboty, Niedzieli Wielkanocnej oraz lanego poniedziałku (31 marca oraz 1-2 kwietnia) powstanie drugi w roku 3-dniowy weekend. Jeżeli ktoś po świętach poczuje się zmęczony i postanowi podreperować siły kolejnym 4-dniowym urlopem, znów zyska 9-dniowe wakacje. Święto Pracy (1 maja) wypadnie w przyszłym roku we wtorek, a Święto Konstytucji 3 Maja (3 maja) w czwartek. Aż się prosi, aby poprzeplatać te dni urlopem i spokojnie oddać się urokom 9-dniowej majówki.

Zielone Świątki (niedziela, 20 maja) jak zwykle nie stworzą żadnej możliwości wykreowania choćby najkrótszych „wakacji”. Dopiero Boże Ciało (czwartek, 31 maja), połączone z jednym dniem urlopu wziętym w piątek, pozwoli stworzyć długi weekend - bite cztery dni. Potem trzeba będzie zasuwać nieprzerwanie do Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (środa, 15 sierpnia). Taki układ pozwoli zadziałać trojako: • zaklepać sobie urlop na poniedziałek, wtorek oraz czwartek i piątek i znów byczyć się przez 9 dni, • wziąć wolne tylko w poniedziałek i wtorek lub tylko w czwartek i piątek, zyskując w obu przypadkach 5 dni nicnierobienia. Potem nastanie kolejny okres posuchy, który skończy się we Wszystkich Świętych (czwartek, 1 listopada). W połączeniu ze zorganizowanym zawczasu wolnym piątkiem zaowocuje to drugim przedłużonym do 4 dni weekendem.

Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada) wypadnie w niedzielę, więc znów trzeba będzie obejść się smakiem. Dużo lepiej sprawa wygląda z przyszłorocznym Bożym Narodzeniem (wtorek i środa, 25-26 grudnia). W tym wypadku również można kombinować na trzy sposoby: • poniedziałek oraz czwartek i piątek załatać urlopem, załatwiając sobie świąteczne ferie trwające 9 dni, • wziąć wolne tylko w poniedziałek, zyskując 5 dni na bezkarne obijanie • załatwić urlop na czwartek i piątek, sposobiąc się do 6-dniowej laby.

 

best

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4+9=*

miauczyński, 2018-01-01 godz. 17:22
Kociński życzymy lepszego lekarza w tym roku. Tamten się nie sprawdził. Oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 Roku.
Kociński, 2018-01-01 godz. 17:05
Papież Franciszek w bazylice watykańskiej powiedział i wyraził wdzięczność tym rzymianinom którzy codziennie małymi ale cennymi konkretnymi czynami nie szukając rozgłosu przynoszą dobro miastu i jego mieszkańcom. Jestem ciekawy jak mieszkańcy woj śląskiego i mieszkańcy woj małopolskiego w roku 2018 przyniosą dobro miastom , wioskom itd. Z poważaniem Jerzy . W ( Kociński).
Kociński, 2018-01-01 godz. 16:10
Powtórna odpowiedz do ( best ) cytuję ( znów byczyć się przez 9 dni) Według mnie ( best ) nie jest wyznania rzymskokatolickiego. Gdyż lenistwo to grzech a grzechu należy się wystrzegać Polecam ( best ) przeczytać modlitwę o mądrość .Z poważaniem Jerzy. W ( Kociński)
Kociński, 2018-01-01 godz. 15:56
Odpowiedz do ( best )dotycząca Laba z pomysłem .Jeszcze nie zostało dopisane że wiele osób będzie musiało obejść się smakiem z powodów zdrowotnych czy finansowych itd.Do dnia 11 listopada jest tydzień 45 nie wiadomo jak potoczą się sprawy finansowe wielu osób mieszkających na terenie Polski?. Z poważaniem Jerzy. W ( Kociński)
OK, zamknij