20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

32°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 43%
  • Wiatr:zach 3km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 27°16°
artykul,a_jednak_kobieta_moze,3830.htmla_jednak_kobieta_moze

KONGRES 2012

2012-08-23 15:22 (Komentarze: 0)      

A jednak kobieta może!


Wielkimi krokami zbliża się III Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia, podczas którego zostanie wybrana „Perła Podbeskidzia”. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawuje poseł Mirosława Nykiel.

Motto tegorocznego kongresu brzmi: „Bądź kobietą zdrową i aktywną”. I właśnie o kobiecej aktywności opowiada Mirosława Nykiel.

Jest Pani kobietą nadzwyczaj aktywną, realizującą się na wielu polach. Czy uważa się Pani za kobietę spełnioną?

Tak, jestem kobietą spełnioną w kilku aktywnościach: w tej najważniejszej dla mnie, jaką jest rodzina, jestem szczęśliwą żoną, matką trojga dorosłych dzieci i babcią trojga wnucząt, w działalności zawodowej także, bo idąc stopniowo po szczeblach kariery w spółce (jednej z największych w Polsce) doszłam do poziomu najwyższego, gdzie - jak się okazało - byłam jedyną kobietą-prezesem w ponad 90-letniej historii firmy. Miałam też możliwość pracy i tworzenia w swojej własnej firmie. W aktywności społeczno-politycznej ciągle działam, osiągając poparcie społeczne i obywatelskie, co jest dla mnie najważniejszą wartością - tutaj spełnienie jeszcze przede mną. Na drodze naukowej też jeszcze wiele do zrobienia...

Jest Pani kobietą bardzo wykształconą, ustawicznie podnosi Pani swoje kwalifikacje. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie oraz Francuskiego Instytutu Zarządzania w Warszawie, a obecnie odbywa Pani studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jakie jest Pani przesłanie w kwestii wykształcenia dla kobiet?

Zdobywanie wiedzy i umiejętności pozwala zmaksymalizować swój potencjał!

Dlaczego została Pani politykiem? To praca dla siebie czy narodu?

Praca dla innych jest jedną z wyższych wartości. Działam dla regionu i jestem przedstawicielem m.in. Twoich interesów!

Dlaczego wspiera Pani organizacje pozarządowe?

Wspieranie i współpraca z organizacjami pozarządowymi w realizacji ich inicjatyw jest ważnym elementem pracy dla społeczeństwa i bycia blisko z osobami, które reprezentuje!

Praca posła to nie tylko posiedzenia Sejmu?

Tak, równie ważna praca odbywa się w komisjach. Należę do dwóch komisji - gospodarki i ds. Unii Europejskiej. Oprócz tego, jestem członkiem delegacji parlamentarnej RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Pracuję także w zespołach i grupach parlamentarnych, m.in. jestem przewodniczącą zespołu parlamentarnego Polska - Stany Zjednoczone.

Z czego czerpie Pani siłę?

Moją siłą jest radość życia, która od zawsze była we mnie i nawet w najtrudniejszych sytuacjach dawała energię, ale to chyba już nie moja zasługa.

Pani przesłanie dla innych kobiet?

Życie jest piękne, trzeba chcieć i uczyć się, ciągle czerpać z niego i kochać, kochać...
 

Źródło: Kongres Kobiet

Zapowiedź wrześniowego kongresu można znaleźć tutaj.

mk

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9-1=*

OK, zamknij