21 kwietnia 2018, imieniny obchodzą: Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm

Bielsko-Biała
21.04.2018
  • Wilgotność: 43%
  • Wiatr:zach 2km/h

jutro: 20°pojutrze: 23°10°
artykul,amor_sprawil_w_oswiecimiu,753.htmlamor_sprawil_w_oswiecimiu

Kultura i rozrywka

2012-05-20 17:20 (Komentarze: 0)      

Amor sprawił w Oświęcimiu


Przez dwa dni w Oświęcimskim Centrum Kultury odbywały się XX Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję „Amor sprawił...”.

Pierwszą nagrodę Amora w kategorii poezji śpiewanej otrzymał Kamil Studnicki z Andrychowa. Drugą nagrodą podzieliły się Justyna Gajczak z Andrychowa i Agata Zakrzewska z Warszawy. Także i trzecia nagroda powędrowała do dwóch osób do Anny Sękowskiej z Oświęcimia i Krzysztofa Buratyńskiego z Krakowa. Jury w tej kategorii przyznało również wyróżnienia dla Aldony Zawady z Andrychowa, Karoliny Filec z Rybnika, Przemysława Mazurka z Poznania, Magdaleny Hołyk z Raciborza, Jagody Klimek z Rybnika, Anny Kądziołki z Oświęcimia i Klaudii Kaim-Gębiś z Oświęcimia. Z kolei Amor Publiczności powędrował do Aldony Zawady z Andrychowa.

W kategorii recytacji jury przyznało Amora Danielowi Jackowi Stachule z Sulechowa. Dwie drugie nagrody wręczono Barbarze Skawińskiej i Elżbiecie Ołubek z Tomaszowa Mazowieckiego, a trzecie Elżbiecie Soszyńskiej z Dwernika i Natalii Wiewiórze z Głuchołaz. Wyróżnienia otrzymali: Monika Reks z Tychów, Adrianna Jendroszek z Bytomia, Magdalena Kulis z Żyrardowa, Krzysztof Satała z Piekar Śląskich, Marzena Korzec z Oświęcimia, Maja Rajczyk z Głuchołaz, Kaja Sosnowska z Krakowa, Marta Kusak z Gostynia i Katarzyna Linke-Mandat z Częstochowy. Amora Publiczności wręczono Barbarze Skawińskiej z Tomaszowa Mazowieckiego.

ps

Powiaty: Oświęcim, Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
1-1=*

OK, zamknij