20 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna

30°
Bielsko-Biała
20.06.2018
  • Wilgotność: 69%
  • Wiatr:poł 4km/h

jutro: 28°11°pojutrze: 16°
artykul,andrychow_otworzmy_drzwi_na_swiat,63098.htmlandrychow_otworzmy_drzwi_na_swiat

Wydarzenia

2018-03-12 08:54 (Komentarze: 0)      

Andrychów: Otwórzmy drzwi na świat!


W Andrychowie powstał Komitet Społeczny „Otwórzmy Drzwi na Świat”.

Jedną ze współzałożycielek i szefową przedsięwzięcia jest Patrycja Kołodziejczyk, matka samotnie wychowująca dwóch synów, u których zdiagnozowano autyzm i zespół Aspergera. Podstawowym celem inicjatywy jest pomoc rodzinom, w których występuje autyzm lub inne ciężkie choroby. - Powołując Komitet "Otwórzmy Drzwi na Świat" chcieliśmy zaproponować wszystkim zainteresowanym nową, ciekawą formułę komunikacji integralnej między rodzicami, opiekunami, a także ośrodkami, które w swej specyfice zajmują się autyzmem - mówi Patrycja Kołodziejczyk.

Z kolei w oficjalnym komunikacie organizacji czytamy m.in.: "Założyciele Komitetu to osoby blisko związane z gminą Andrychów działające w różnych aspektach życia publicznego i społecznego na terenie powiatu wadowickiego. To również doświadczeni organizatorzy różnych akcji charytatywnych, a także osoby, których bezpośrednio dotyczy spektrum autyzmu lub inne rodzaje niepełnosprawności".

Prócz porad i zajęć integracyjnych, komitet będzie także przeprowadzał kwesty, organizował happeningi. Zainteresowani inicjatywą mogą kontaktować się z Patrycją Kołodziejczyk i innym członkami tej inicjatywy pod adresem otworzmydrzwinaswiat@interia.pl . Można też zaglądnąć na profil portalu społecznościowego tutaj.

jad

Powiaty: Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-7=*

OK, zamknij