21 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

33°
Bielsko-Biała
21.06.2018
  • Wilgotność: 71%
  • Wiatr:poł 10km/h

jutro: 16°pojutrze: 15°
artykul,andrychow_sztuka_dla_kazdego,58397.htmlandrychow_sztuka_dla_kazdego

Kultura i rozrywka

2017-09-12 00:23 (Komentarze: 0)      

Andrychów: Sztuka dla każdego


Nie trzeba być krytykiem sztuki, by docenić malarstwo Zbigniewa Zająca “Corteza”. Publiczność oglądająca jego obrazy nie musi się z konsternacją zastanawiać, co każdy z nich przedstawia, ani doszukiwać się głębszego sensu w każdym pociągnięciu pędzla.

Twórczość artysty jest realistyczna i zrozumiała dla wszystkich. W większości są to drobiazgowo odwzorowane kopie dzieł innych malarzy, na przykład Józefa Brandta, Jana Matejki, Tito Contiego, Iwana Iwanowicza Szyszkina, Jeana Chardina i wielu innych. Naśladując mistrzów, Zbigniew Zając uczył się malować, dochodząc z czasem niemalże do perfekcji. Teraz coraz częściej tworzy obrazy autorskie. Wszystkie są bardzo poprawne technicznie, choć zdradzają jeszcze brak własnego stylu. Ale niewątpliwie artysta powoli go wypracuje, bowiem w swojej pracowni malarskiej spędza niemal każdą wolną chwilę. – Maluję po kilka godzin dziennie – podkreśla.

Drobna część jego twórczości prezentowana jest właśnie w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Wystawa potrwa do 4 października. To dopiero druga indywidualna ekspozycja Zbigniewa Zająca. Pojedyncze obrazy tego malarza można też podziwiać w Galerii Sztuki Bałysówka w Tomicach. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Wadowice

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5-6=*

OK, zamknij