19 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Romuald, Sylwia

19°
Bielsko-Biała
03.01.2018
  • Wilgotność: 0%
  • Wiatr: 4km/h

jutro: pojutrze: 
artykul,az_milo_patrzec,61115.htmlaz_milo_patrzec

Kultura i rozrywka

2018-01-09 10:06 (Komentarze: 0)      

Aż miło patrzeć


Do końca stycznia w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej w Żywcu będzie można oglądać wystawę szopek bożonarodzeniowych i gwiazd kolędniczych.

Jak podkreśla prezes TMZŻ Grzegorz Szafrański, na wystawie naprawdę jest co podziwiać.

- To nie tylko niezwykle starannie wykonane rzeźby, płaskorzeźby, ale także grafiki i przede wszystkimi drewniane szopki z detalami. Osoby przychodzące na wystawę są pod ogromnym wrażeniem. To dzieła wykonane przez artystów ludowych i młodzież z Żywiecczyzny - mówi.

- Jestem bardzo mile zaskoczony tymi cudeńkami. Zadbano tutaj o najdrobniejsze szczegóły. Naprawdę Żywiecczyzna ma się czym pochwalić - mówi Bolesław Janik, rodowity żywczanin, a obecnie mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który obejrzał ekspozycję.

Autorami prezentowanych dzieł są między innymi Józef Hulka z Łękawicy, Tadeusz Ścieszka z Rychwałdku, Zdzisław Kozłowski ze Świnnej, Leszek Cieślik, Władysław Dorula, Bronisław Mieszczak, Tadeusz Pawełek, Lilianna Pleńkowska i Wiesław Wilga z Żywca oraz Fryderyk Cul i Piotr Łoboz, a także Kazimierz Pyclik z Choczni. Wystawę można oglądać bezpłatnie od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00.

ps

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-9=*

OK, zamknij