22 marca 2018, imieniny obchodzą: Katarzyna, Bogusław, Oktawian, Jagoda

-1°
Bielsko-Biała
22.03.2018
  • Wilgotność: 63%
  • Wiatr:poł 3km/h

jutro: -4°pojutrze: -2°
artykul,babiogorskie_szlaki_posprzatane,55704.htmlbabiogorskie_szlaki_posprzatane

Pod patronatem

2017-05-28 11:57 (Komentarze: 3)      

Babiogórskie szlaki posprzątane


Szlaki w okolicach Babiej Góry zostały skrupulatnie oczyszczone ze śmieci. Wszystko za sprawą drugiej odsłony akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2017”.

Przedsięwzięcie co roku organizuje bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Poprzednie tegoroczne sprzątanie odbyło się w okolicach Baraniej Góry 22 kwietnia. Pisaliśmy o tym tutaj. Wówczas panowała aura zimowa. Tym razem, w sobotę, 27 maja, pogoda była już iście wakacyjna. Z workami wyszły na trasy 242 osoby, w tym 180 dzieci i młodzieży.

W akcji wzięły udział następujące grupy: Oddział PTT w Bielsku-Białej, Koło PTT w Kozach, Oddział PTT w Chrzanowie, Szkolne Koła Krajoznawcze PTT: „Beskidziaki” przy Zespole Szkół w Jankowicach, przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Libiążu, przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie, przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie oraz przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, a także Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia, Domy Dziecka w Oświęcimiu, Żywcu i Cieszynie, Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie oraz pracownicy Grupy Kęty S.A.

Podczas akcji zebrano 4300 litrów śmieci. Najwięcej zalegało w okolicach drogi z Zawoi na Krowiarki, wzdłuż której biegnie niebieski szlak. Zbierający znajdowali tu na przykład kołpaki, opony, słupki drogowe, chemikalia w butelce, puszki farb, śruby czy śrubokręty. Inne grupy szły różnymi szlakami – z Przełęczy Krowiarki, z Zawoi Makowej, z Czatoży i Policznego.

Na zakończenie sprzątania na wszystkich czekało tradycyjnie ognisko z pieczeniem kiełbasek. - Dziękujemy Zakładom Przetwórstwa Mięsnego „Hańderek” z Buczkowic oraz Piekarni Capri z Rybarzowic za kiełbaski i chleb oraz naszemu głównemu sponsorowi Grupie Kęty S.A. Jesteśmy również wdzięczni dyrekcji Babiogórskiego Parku Narodowego za ciepłe przyjęcie, wsparcie organizacyjne i odbiór śmieci – mówi prezes bielskiego Oddziału PTT Szymon Baron.

Finałowe sprzątanie odbędzie się już w sobotę, 3 czerwca, na szlakach prowadzących na Magurkę Wilkowicką. Patronat medialny nad akcją sprawują już tradycyjnie Regionalny Portal Informacyjny beskidzka24.pl i „Kronika Beskidzka”.

Autorami fotoreportażu są członkowie Oddziału PTT Bielsko-Biała: Katarzyna Talik, Szymon Baron i Andrzej Ziółko.

mn

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Żywiec

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8-5=*

Ja, 2018-02-24 godz. 04:21
Jakim prawem, z dzieci robi się sprzątaczy? Co z higieną? Kto za to odpowiada? Gdzie rodzice, którzy na to pozwalają? Czy wśród rodziców zapanowała już totalna patologia?
Ada, 2017-10-21 godz. 20:00
Znów zaganiają dzieci do sprzątania. Socjalizm wrócił?
nik, 2017-06-04 godz. 17:17
jedni smiecą a inni sprzątaja
OK, zamknij