17 lipca 2018, imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga

18°
Bielsko-Biała
17.07.2018
  • Wilgotność: 89%
  • Wiatr:zach 0km/h

jutro: 19°16°pojutrze: 21°15°
artykul,balysowali_na_calego,54978.htmlbalysowali_na_calego

Kultura i rozrywka

2017-04-30 22:16 (Komentarze: 1)      

Bałysowali na całego


Do Galerii Sztuki Bałysówka w Tomicach przybyły dziś (30 kwietnia) tłumy. Zjawiły się całe rodziny – rodzice i dzieci, dziadkowie oraz wnuczęta. I wszyscy doskonale się bawili. Zwabiło ich tam Majowe Bałysowanie – święto artystów, ale również wszystkich ludzi, którzy kochają sztukę w różnych jej wcieleniach.

Choć cała impreza zbudowana została wokół wernisażu dorocznej wystawy twórców związanych z Bałysówką, towarzyszyło jej wiele dodatkowych atrakcji. Na scenie ustawionej przed ponad stupięćdziesięcioletnią chatą, w której mieści się galeria, odbywały się występy artystyczne. Najpierw dynamicznymi piosenkami rozruszała widzów Agnieszka Sienkiewicz, a następnie śpiewały i tańczyły dzieci z prowadzonych przez nią grup: Galerii Artystycznej i teatrzyku Trele-Morele, które działają przy Ośrodku Kultury Gminy Tomice. Później nadszedł czas na koncerty zespołów śpiewaczych: Biesiady, Radoczanek i Woźniczanek. Ten pierwszy jest najmłodszy stażem, gdyż działa dopiero od kilku miesięcy. Tworzą go panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tomicach.

Występy przeplatały inne wydarzenia – wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Moja wiosna”, przekazanie wójtowi Witoldowi Grabowskiemu obrazów namalowanych podczas organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej pleneru w Tomicach, a przede wszystkim wernisaż wystawy „Moja przestrzeń”, którą można będzie podziwiać przez cały rok. Składają się na nią prace Jana Bednarza, Andrzeja Filipca, Grzegorza Giermka, Zbigniewa Jurczaka, Marii Koman, Rafała Lenarta, Ireny Lurie-Chudy, Marka Łasaka, Tadeusza Maja, Ireneusza Młynarczyka, Grażyny Obersztyn, Józefa Ogiegło, Niny Ramzy, Miry Sabatowicz, Elżbiety Siwek, Romana Wróbla, Zofii Wróbel, Zbigniewa Zająca „Corteza”, Andrzeja Zielińskiego oraz nieżyjącego już Edwarda Figlewicza.

Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń, w którym działają panie z kół gospodyń wiejskich tomickiej gminy, częstowało gości imprezy pysznymi ciastami, chlebem ze smalcem i ogórkami oraz przybrodą, czyli zupą z kapusty. Majowe Bałysowanie zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

eda

Powiaty: Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8-1=*

gratulacje, 2017-05-01 godz. 12:38
Obrazy z zeszłorocznego pleneru wykonywanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej wreszcie trzeba pokazać mieszkańcom gminy na obiecanej wystawie w gminie. Bo minęło już ponad pół roku od pleneru. Nie wiadomo czy Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń tworzą panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tomicach bo nie jest zaprezentowany w organizacji gminy skład Stowarzyszenia (i innych KGW) a Przewodniczącą jest pani z KGW w Radoczy udzielająca się w tamtejszym KGW.
OK, zamknij