20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

20°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 49%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 27°16°
artykul,bielsko_drzewo_ktore_daje_prad_i_wi-fi,65405.htmlbielsko_drzewo_ktore_daje_prad_i_wi-fi

Wydarzenia

2018-06-12 11:59 (Komentarze: 1)      

Bielsko: Drzewo, które daje prąd i Wi-Fi


W połowie lipca przy centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej stanie drzewko solarne.

Mieszkańcy będą mogli, poprzez dostęp do portów USB, ładowarek indukcyjnych oraz standardowych gniazdek, podładować swoje urządzenia elektroniczne. Co więcej, skorzystają z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu (Wi-Fi). Odpoczną na multimedialnych ławkach z opcją nocnego oświetlenia, regulacją kolorów i zamontowanymi ekranami! Jednocześnie, dzięki zamontowaniu na drzewku czujnika zanieczyszczenia powietrza, sprawdzą jego jakość.

- Będzie to trzecia konstrukcja tego typu w Polsce, a dopiero pierwsza w województwie śląskim - mówi pomysłodawca Oleksander Kantor, który pochodzi z Ukrainy, a od czterech lat mieszka w Bielsku-Białej i uczęszcza do klasy 1c w V Liceum Ogólnokształcącym.

Całkowity koszt projektu wynosi 40 tysięcy złotych. Licealista już większość tej kwoty zebrał, a sprzęt - w dużej mierze kupiony od lokalnych dostawców - czeka tylko na montaż. Na internetowej platformie Polak Potrafi właśnie kończy się zbiórka na zakup ławki multimedialnej, czyli ostatniego elementu całej konstrukcji. Na ten cel potrzebnych jest 15 tysięcy złotych.

mk

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9-5=*

WYBORCA, 2018-06-13 godz. 13:32
I proszę .Świetny pomysł tzw."obcokrajowca " To następny przykład ,że nie Polacy też mogą wiele w Polsce zrobić .
OK, zamknij