18 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Marek, Elżbieta, Paula,

17°
Bielsko-Biała
03.01.2018
  • Wilgotność: 0%
  • Wiatr: 0km/h

jutro: pojutrze: 
artykul,bielsko_juz_niedlugo_rusza_rekrutacja_do_przedszkoli,61662.htmlbielsko_juz_niedlugo_rusza_rekrutacja_do_przedszkoli

E - EDUKACJA

2018-01-12 13:07 (Komentarze: 0)      

Bielsko: Już niedługo rusza rekrutacja do przedszkoli


1 marca o 9.00 rozpocznie się w Bielsku-Białej rekrutacja do gminnych przedszkoli na rok 2018/2019 – tak ogłosił właśnie Miejski Zarząd Oświaty.

Przy czym rodzice dzieci, które już do przedszkola uczęszczają, a nie zamierzają w przyszłym roku zmieniać placówki, w rekrutacji nie muszą uczestniczyć. Wystarczy, że w ciągu 7 dni ją poprzedzających zadeklarują – i podpiszą umowę na kolejny rok – iż ich pociecha nadal będzie kontynuować w tej placówce swoją edukację. Należy w tym celu skontaktować się z dyrekcją przedszkola. Pozostali kandydaci (czyli rodzice dzieci ubiegających się po raz pierwszy o przyjęcie lub tych, którzy zdecydują się na zmianę placówki) muszą podać się procesowi rekrutacji. Będzie ona prowadzona wyłącznie za pośrednictwem Internetu w systemie informatycznym NABO. Zostanie on uruchomiony we wspomnianym na wstępie terminie. Ci, którzy dostępu do sieci nie mają, lub serfowanie po Interncie jest dla nich kłopotliwe, mogą skorzystać w tej sprawie z pomocy oferowanej zainteresowanym w każdym z gminnych przedszkoli. Przypominamy, że choć gmina ma obowiązek zapewnić miejsce w przedszkolu każdemu kto wyrazi taką wolę, to jednak nie musi ono być zapewnione w placówce, którą wskaże rodzic. Stąd warto zawczasu wziąć udział w procedurze rekrutacyjnej. Jej szczegóły znajdziesz tutaj.  

 

 

mapl

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-2=*

OK, zamknij