20 lipca 2018, imieniny obchodzą: Czesław, Fryderyk, Hieronim, Seweryn

20°
Bielsko-Biała
20.07.2018
  • Wilgotność: 76%
  • Wiatr:płn 13km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 24°15°
artykul,bielsko_patriotyczny_debiut,60060.htmlbielsko_patriotyczny_debiut

Kultura i rozrywka

2017-11-10 17:50 (Komentarze: 0)      

Bielsko: Patriotyczny debiut


Licealiści z Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej zaprosili dzisiaj kolegów z innych tego rodzaju placówek oraz mieszkańców miasta do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wydarzenie miało miejsce na bielskiej starówce.

Punktualnie o dwunastej stawiło się tam kilkuset młodych ludzi. Poza wspomnianymi uczniami KTK byli tam także licealiści z „Reja”, „Kopernika” i „Żeromskiego”. W tłumie można było wypatrzyć także wielu bielszczan, którzy spontanicznie przyłączyli się do „Narodowego śpiewania” (oficjalna nazwa imprezy). W repertuarze znalazło się czternaście narodowych pieśni, a wśród nich „Warszawianka”, „Marsz strzelców” i „Białe róże”. Odśpiewanie każdego z utworów poprzedziła krótka informacja na jego temat. Organizatorzy zadbali o śpiewniki i biało-czerwone kotyliony, które rozdawali uczniowie przebrani w barwne szlacheckie stroje.

Tego rodzaju imprezę zorganizowano w stolicy Podbeskidzia po raz pierwszy. Beata Markowicz, dyrektor ZS KTK powiedziała nam, że inspiracją były podobne wydarzenia odbywające się w innych miastach, a także nacisk jaki szkoła kładzie na patriotyczne wychowanie młodzieży.

„Narodowe śpiewanie" jest częścią większych - 2-dniowych - obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Bielsku-Białej. O pozostałych wydarzeniach przeczytasz tutaj.

Autorką fotoreportażu jest Beata Stekla.

best

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9-5=*

OK, zamknij