21 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Franciszek, Franciszka, Joanna, Pius

19°
Bielsko-Biała
21.08.2018
  • Wilgotność: 85%
  • Wiatr:płn 2km/h

jutro: 26°15°pojutrze: 29°19°
artykul,bielsko_taneczny_wieczor_z_pa_dos,5746.htmlbielsko_taneczny_wieczor_z_pa_dos

Kultura i rozrywka

2012-10-30 16:02 (Komentarze: 0)      

Bielsko: Taneczny wieczór z Pa Dos


27 października w hotelu „Stara Szmergielnia” spotkali się bielscy miłośnicy tanga. Okazją do spotkania była wizyta w Bielsku krakowskiego duetu Pa Dos. Zabawa była świetna, zarówno dla doświadczonych bywalców „tangowych” spotkań, jak i dla młodych adeptów sztuki tanecznej. Zaproszono także gości honorowych - seniorów, mieszkańców DPS „Dom Nauczyciela” w Bielsku-Białej.

Było to już trzecie spotkanie wielbicieli tanga argentyńskiego i polskich utworów utrzymanych w tym rytmie, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Bielsko-Buenos Tango” i „Tango Bielsko”, a zarazem pierwsze w tym miejscu. Podczas pierwszego miłośnikom tanga akompaniował mołdawiański akordeonista Dumitru Ropot, w drugim grało trio Grzegorza Frankowskiego, a główną atrakcją był pokaz tancerzy argentyńskich.

W sobotę w Starej Szmergielni do tanga przygrywał krakowski duet w składzie: Marianna Dąbek - akordeon i Maciej Michalik - śpiew. W przerwach tancerze bawili się w rytm melodii odtwarzanych z nagrań, a goście z Krakowa sami ruszali na parkiet.

Sala przez cały wieczór zapełniona była tancerzami w różnym wieku. Mimo tego, że część uczestników spotkania przetańczyła już ładnych kilka lat, a niektórzy stawiali prawie że pierwsze kroki, wszyscy bawili się znakomicie. Organizatorzy zaprosili także pensjonariuszy „Domu Nauczyciela”. Co warto podkreślić - seniorzy nie tylko słuchali koncertu i obserwowali tancerzy, ale też czynnie uczestniczyli w zabawie. W tańcu pokazali młodszym uczestnikom balu, że stać ich jeszcze na wiele.

Na 17 listopada organizatorzy planują w „Szmergielni” kolejny wieczór w rytmie tanga - koncert połączony z pokazem sztuki tanecznej gości z Argentyny - małżeństwa Costa. Planowany jest też sylwester w rytmie tanga.

B.M.

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8+3=*

OK, zamknij