16 lipca 2018, imieniny obchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika

17°
Bielsko-Biała
16.07.2018
  • Wilgotność: 65%
  • Wiatr:zach 0km/h

jutro: 19°16°pojutrze: 20°16°
artykul,bielsko_wielkie_swieto_tanga,15015.htmlbielsko_wielkie_swieto_tanga

Kultura i rozrywka

2013-09-23 00:00 (Komentarze: 1)      

Bielsko: Wielkie święto tanga


Niedzielny koncert sekstetu Roberta Siriego zwieńczył długi weekend z argentyńskim tangiem w Bielsku-Białej. Od czwartku odbywały się warsztaty, pokazy i milongi.

Koncert w Bielskim Centrum Kultury zachwycił publiczność. Legenda tanga Roberto Siri w Polsce występował po raz pierwszy, na scenie czuł się znakomicie, chwalił miasto, publiczność i bielskich popularyzatorów tanga. - Dyrektorem orkiestry jest od piętnastego roku życia. Teraz swój klasyczny repertuar gra z młodymi ludźmi tworząc mieszankę doświadczenia i świeżego spojrzenia. Dużo kolorytu dokłada wokalista. Jestem zachwycona koncertem i wdzięczna argentyńskiej ambasadzie za patronat i wsparcie tego wydarzenia - skomentowała tuż po zakończeniu koncertu Anna Karol-Pietruszewska, prezes BB Tango.

Ucztą dla oczu był z kolei pokaz znakomitych tancerzy - Katarzyny Press i Ireneusza Michalewicza, nauczycieli i propagatorów tanga, założycieli „TangoKI”.

Tuż po koncercie, gdy już podpisał „entą” płytę, Roberto Siri... znowu dał koncert! Z głównej sali „Domu Muzyki” przeniósł się bowiem na piętro, gdzie kilkudziesięciu miłośników tanga mogło potańczyć do jego muzyki granej na żywo.

- Niedzielny wieczór był zwieńczeniem czterech dni warsztatów, pokazów i milong. Sama jestem zaskoczona, jak wiele nowych twarzy pojawiło się na tych spotkaniach, by spróbować sił w tangu argentyńskim. Wspaniale nam się w Bielsku-Białej rozwija ta pasja do tanga - ocenia Anna Karol-Pietruszewska.

Organizatorami Long Tango Weekend byli Bielsko Buenos Tango oraz Tango Bielsko.

mk

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4-9=*

karolcia178, 2013-09-23 godz. 09:09
Bardzo dziękuję Panu Marcinowi Kałuskiemu za świetne zdjęcia z koncertu i pokazu i wsparcie medialne przez cały czas trwania Festiwalu 100-lecia Tanga w Polsce! Anna Pietruszewska
OK, zamknij