25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

12°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 74%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°13°
artykul,bielsko_zbiorka_podpisow_przeciwko_reformie_oswiaty,53527.htmlbielsko_zbiorka_podpisow_przeciwko_reformie_oswiaty

Wydarzenia

2017-03-10 16:25 (Komentarze: 55)      

Bielsko: Zbiórka podpisów przeciwko reformie oświaty


12 marca od 10.00 do 13.00 przy figurce „Reksia” na bielskiej ulicy 11 Listopada będą zbierane podpisy pod referendum w sprawie reformy oświaty.

Organizatorzy bielskiej akcji nie zgadzają się z planami ministerstwa, w tym likwidacją gimnazjów i chcą temu zapobiec.

Podpisy można składać także w dni robocze od 9.00 do 15.00 w biurze poseł Mirosławy Nykiel - informuje jej biuro.

 

mk

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4+6=*

Kopoc , 2017-03-21 godz. 09:16
Jak mi brali sześciolatka do pierwszej klasy, to ciało pedagogiczne nie protestowało, bo ważne, że etaty były..... A teraz ja mam bronić ich ciepłych posadek po 18 h tygodniowo, o NIE!!!!!! Wam nie chodzi o dzieci tylko zawsze o swoje tyłki. Gminy ledwo zipią ale na pasyjki musi być!!!! Od siebie nie robicie nic. Jak trzeba coś dla dzieci ekstra, jakieś kółko itp... pierwsze pytanie ZA ILE...?
uczeń, 2017-03-20 godz. 17:34
Boją się nieroby z gimnazjum normalnej pracy ale pani minister mówi jest dość pracy w Straży Miejskiej spacery dobrze zrobią.
szperacz, 2017-03-20 godz. 15:02
Forbes : Najgorsze gospodarki świata 2017. Polska wśród "niesfornych " Trzeci rok z rzędu Wenezuela uznana została za najgorszą gospodarkę świata – wynika z najnowszego Indeksu Ubóstwa przygotowanego przez agencję Bloomberg. Jednym z wyróżnionych niechlubnych rekordzistów jest też Polska – nasz kraj odnotował największą negatywną zmianę w zestawieniu. Z 45. trafiliśmy na wysokie 28. miejsce Sklepy i apteki w Wenezueli świecą pustkami (fot. PAP) Inflacja jest chorobą, która może zniszczyć społeczeństwo - powiedział kiedyś ekonomista Milton Friedman. Dodajmy do tego bezrobocie i nędza gotowa . Zgodnie z tym hasłem Bloomberg przygotowuje Indeks Ubóstwa (Misery Index). Zestawienie pokazuje sytuację ekonomiczną w poszczególnych krajach. Przedstawia także atmosferę na rynkach w kontekście najważniejszych wskaźników makroekonomicznych. Indeks Ubóstwa powstaje na podstawie prognoz danych dot. bezrobocia i inflacji. Im wyżej dane państwo znajduje się na liście, tym w gorszym stanie znajduje się jego gospodarka. W tegorocznym zestawieniu uwzględniono 65 krajów. Biedny jak Wenezuela Nękające od lat Wenezuelę problemy sprawiły, że ponownie została uznana za najgorszą gospodarkę świata. Nie jest to jednak zaskoczeniem – większość dochodów Wenezueli zależnych jest od eksportu ropy, której ceny spadają. To napędza kryzys i sprawia, że w sklepach są puste półki, w szpitalach nie ma podstawowych leków, a niepokoje społeczne prowadzą do zamieszek. Szacuje się, że w tym roku w Wenezueli inflacja osiągnie rekordowe 491,9 proc., bezrobocie zaś o 7,8 proc. Kolejnym państwem, której stan gospodarki uznano za najgorszy, jest Republika Południowej Afryki. Kraj zmaga się z ogromnym bezrobociem, które w tym roku ma wynieść 32 proc., z kolei inflacja 6 proc. Na niechlubnym podium starczyło jeszcze miejsca dla Argentyny - ta może „pochwalić” się bezrobociem sięgającym 31 proc. i inflacją w wysokości 22 proc. Spektakularne gospodarcze spadki. Polska w czołówce I choć żaden kraj nie zbliża się do wyniku Wenezueli z blisko 500-procentową inflacją, w zestawieniu zwrócono uwagę na kilka "niesfornych" krajów z Europy Środkowej i Wschodniej. Wśród nich na pierwszym miejscu jest Polska, której Bloomberg poświęcił sporo miejsca. Jak donosi agencja, to nasz kraj w tym roku dotknęła największa negatywna zmiana – Polska w zestawieniu podniosła się z 45. miejsca, jakie zajmowała w ubiegłym roku, na 28. Ale przecież w tym przypadku wzrost to jednak nic dobrego. Serwis zaznacza, że choć nad Wisłą od czasu kryzysu finansowego obserwuje się stały spadek stopy bezrobocia, to jednak po najdłuższym okresie deflacji w historii Polski, w styczniu odnotowano inflację, która wzrosła do 1,8 proc. Podobne wzrosty cen miały miejsce również w Rumunii, Estonii i na Łotwie. Spowodowało to, że te gospodarki również odnotowały negatywny skok w zestawieniu na kolejne miejsca: 45. (z 53.), 25. (z 35.), 18. (z 27.).
TW Balbina, 2017-03-19 godz. 08:13
@6króli. Percepcja twoja równa Onufremu.Możecie się wspierać za te grosze co dostajecie za trollowanie. Coś już macie z górki,równia już się wam wahnęła . Dobrze,że są jeszcze w rękach niemieckich publikatory,bo można przynajmniej się dowiedzieć co pisizm wyprawia.Reżim zajął się li tylko propagandą jak za Gierka. Znów jest nam potrzebna Wolna Europa,przynajmniej jest już w kraju.
hrabia Onufry, 2017-03-18 godz. 22:31
"....A Axel Springer jest grupą mającą w swoich rękach niemało tytułów prasowych , serwisów internetowych i portalu Onet. Do niego należą dziennik „Fakt”, „Newsweek Polska”...."
6 króli, 2017-03-18 godz. 21:37
@ szperacz i skryba, wklejajcie więcej takich głupot a PiS będzie rządził długo i szczęśliwie
skryba, 2017-03-18 godz. 20:45
Kraków: Prezes PiS przyjechał odwiedzić grób brata i bratowej na Wawelu 18.03.2017 Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał w sobotę wieczorem na Wawel, gdzie złoży kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Grupa osób protestujących przeciwko tej wizycie i "upartyjnieniu Wawelu", zgromadzona u stóp wzgórza, wznosiła okrzyki "Będziesz siedział". Każdego 18. dnia miesiąca - w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej - Jarosław Kaczyński odwiedza grób brata i bratowej. W sobotę towarzyszyli mu m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Pod Wawelem zebrało się kilkadziesiąt osób. Przynieśli ze sobą transparent "Stop upartyjnieniu Wawelu". Gdy politycy PiS wjeżdżali na wzgórze, nad Krakowem przeszła akurat potężna burza z gradobiciem. Mimo to protestujący gwizdali i wznosili okrzyki: "Hańba", "Wawel królów, nie prezesów", "Będziesz siedział". "Każdy z nas protestuje przeciwko różnym rzeczom, która robi obecna władza. Ten protest ma na celu sprzeciwienie się upartyjnianiu Wzgórza Wawelskiego, przeciwko organizacji eventu partyjnego w miejscu, które jest ważne dla każdej Polki i każdego Polaka" - powiedział Tomasz Puła, jeden z organizatorów demonstracji. Tuż po wjeździe na Wawel polityków PiS zebrani rozeszli się. (PAP)
hrabia Onufry, 2017-03-18 godz. 20:29
Kolejna wpadka OKO.press. Portal publikuje kłamstwo o Misiewiczu Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON / Źródło: KPRM/P. Tracz DoRzeczy.pl : DORZECZY.PL Dodano 2 lutego 2017, 13:25 14 6 20 4552 "Bartłomiej Misiewicz na urlopie wojskiem zarządza przez Facebook. Ogłosił, że pozbawi stopnia generalskiego Waldemara Skrzypczaka" – czytamy na portalu OKO.press. Skandal, który chciał stworzyć portal wokół rzecznika MON, jednak nie wyszedł, bo szybko okazało się, że to powielanie nieprawdziwej informacji. Z doniesień portalu wynika, że Misiewicz nie tylko zdegradował generała za pomocą Facebooka, ale również "dopuścił się plagiatu, plagiatując pomylił wojskowych i obraził nieżyjących dziadków generała. Jeden był oficerem Wojska Polskiego w II RP, za co siedział w stalinizmie, a drugi zginął we wrześniu 1939 r.". Do wymyślonego wydarzenia portal dorobił nawet całą historię. Misiewicz, według nich, miał się zdenerwować na generała, gdy ten skrytykował salutowanie „osobie bez żadnych uprawnień”. Okazuje się, że OKO.press, tworząc newsa, posłużyło się informacją zamieszczoną na stronie podszywającej się pod Misiewicza.
skryba, 2017-03-18 godz. 20:29
Coraz większy dług publiczny. Zapłacą za niego kredytobiorcy. Fakt24.pl Polski dług publiczny stale rośnie, a jego wysokość sięgnęła już 54 proc. PKB. Państwo finansuje swój dług zaciągając kredyty w bankach. O kredyty konkuruje z przedsiębiorcami. Wzrost takiego popytu spowoduje, że ich oprocentowanie będzie rosnąć. – Przedsiębiorcy spodziewają się, że rosnący dług publiczny trzeba będzie sfinansować poprzez wzrost podatków w przyszłości, dlatego ograniczają inwestycje – tłumaczy w rozmowie z MarketNews24 Rafał Trzeciakowski z Forum Obywatelskiego Rozwoju. – Ograniczanie inwestycji prowadzi do osłabienia wzrostu gospodarczego i tym trudniej rządowi będzie spłacać dług publiczny, czyli błędne koło zamyka się – dodaje. NS
hrabia Onufry, 2017-03-18 godz. 20:14
Spółka Ringer Axel Springer Polska to jeden z największych wydawców prasy w Polsce (nie mylić z „polskich wydawców”!), który w istnieje od 1994 roku. W 2010 roku spółka jest częścią międzynarodowej spółki mediowej Ringier Axel Springer Media AG z siedzibą z Zurychu. Właścicielami koncernu są niemiecki koncern mediowy Axel Springer SE (50 proc. udziałów) oraz szwajcarska spółka mediowa Ringier AG (także 50 proc. udziałów). Nie tak dawno, bo w lipcu bieżącego roku, polska spółka wydawnicza działająca od 1993 roku przekazała Ringier Axel Springer Polska sp. z o. o. przekazała dystrybucję swoich tytułów i wydań specjalnych. Jaka jest więc łączna lista niemieckich redakcji piszących dla Polaków w Polsce? Dzienniki, tygodniki i magazyny: „On i Styl”/”Ona i Styl” (miesięcznik dla Marko Cash & Carry), Auto Świat, Auto Świat 4×4, Auto Świat Auta Używane Katalog, Auto Świat Classic, Auto Świat Poradnik, CKM, Co słychać? (miesięcznik dla pracowników PTC), Cosmopolitan, Esquire, Fakt, Fakt Gwiazdy, Fakt TV, Fakt zdrowie, Forbes, Hot Moda & Shopping, Joy, Komputer Świat, Komputer Świat Niezbędnik, Magazyny, Newsweek, Newsweek Historia, Pierwszy Milion, Playboy Polska, Przegląd Sportowy, Puls Intercity (magazyn pracowników PKP Intercity), Rossnę! (kwartalnik parentingowy dla sieci Rossmann), segment Custom Publishing, Shape, Skarb (magazyn lifestylowy dla sieci Rossmann), Sport, Szerokiej Drogi (kwartalnik PKN Orlen), Sztuka dobrego wyboru Dolce Vita (kwartalnik dla Alma Market SA), Tanie Leki (dwumiesięcznik dla sieci Apteka i Partnerzy), T-Mobile-trendy.pl (portal internetowy dla PTC), TopGear, Voyage, Portale: kozaczek.pl, milionkobiet.pl, Nk.pl, Onet.pl, Skapiec.pl. Polska Press (dawniej Grupa Wydawnicza Polskapresse) wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Verlagsgruppe Passau (tak, niemiecko brzmiąca nazwa nie jest przypadkowa – to niemiecka grupa medialna założona w 2000 roku). Jest wydawcą mediów regionalnych, regionalnych dodatków telewizyjnych, tygodników ogłoszeniowych oraz tygodników regionalnych. Jakie tytuły goszczą w portfolio tej niemieckiej grupy? Dzienniki: Autogiełda Wielkopolska, Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Polski, Echo Dnia, Express Ilustrowany, Fakty Jasielskie, Fakty Nyskie, Fakty Ostrowieckie, Gazeta Codzienna Nowiny Woj. podkarpackie: Rzeszów, powiat rzeszowski, Krosno, powiat krośnieński, Mielec, powiat mielecki, Przemyśl, powiat przemyski, Stalowa Wola, powiat stalowowolski, Tarnobrzeg, powiat tarnobrzeski, powiaty: leżajski, łańcucki, strzyżowski, jarosławski, przeworski, lubaczowski, bieszczadzki, leski, sanocki, brzozowski, jasielski, dębicki, ropczycko-sędziszowski, kolbuszowski, niżański, Gazeta Lubuska, Pleszewska, Pomorska, Wojewódzka, Współczesna, Głos Dziennik Pomorza, Kramik Plus, Kurier Gdyński, Kurier Lubelski, Kurier Poranny, Moto Express, Moto Jarmark, Moto Salon, Nasza Historia, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny Golenowa i Nowogardu, Podlaskie, Sokólskie, Suwalskie, Panorama Kłodzka, Legnicka, Świdnicka, Wałbrzyska, Zgierska, Tygodnik motoryzacyjny jarmark, Portale: alegratka.pl, coigdzie.pl, dom.gratka.pl, ekstraklasa.pl, gratka.pl, grupa ebudownictwo.pl, gruper, langloo.com, motofakty.pl, motogratka.pl, naszemiasto.pl, natablicy.pl. Z kolei w całości do kapitału szwajcarskiego należy Edipresse Polska, należąca do wydawnictwa Groupe Edipresse istniejąca od 1995 roku. Magazyny: Be Active. Dietetyka & Fitness, Będę mamą, Cienie i blaski, Co przyniesie los, Flesz. Gwiazdy&Styl, Kropka TV, Magazyny, Mamo, to ja, Moje smaki życia, Okruchy Życia – Historie prosto z serca, Pani Domu, Party. Życie Gwiazd, Poradnik Domowy, Prawdziwe życie, Przedszkolak, Przyjaciółka, Sekrety serca, Twoje dziecko, Twój maluszek, Uczucia i tęsknoty, Uroda, Uroda Życia, Vita, VIVA!, Viva! Moda, Z biegem dni, Zawsze miłość, Portale: afterparty.pl, babyonline.pl, blogierki.pl, fleszstyle.pl, fotoona.pl, gotujmy.pl, niania.pl, opiekaseniora.pl, opiekazwierzat.pl, polki.pl, pomocedomowe.pl, pomocni.pl, portale, wizaz.pl. Bauer Media Group, holding medialny z Hamburga, zaczął działalność w Polsce w roku 1991 w postaci spółki Bauer Media Polska. Jedną z części grupy jest Wydawnictwo Bauer. Do jej tytułów należą: Auto Moto, Bella Relaks, Bravo, Bravo Girl, Bravo Love, Bravo Sport, CD-Action, Chwila dla Ciebie, Dobry Tydzień, Fun Club, Grazia, Kobieta i Życie, Kobieta i Życie, Kurier TV, Mam dziecko, Motor, Motor. Poradnik Kupującego. Używane, Na Żywo, NAJ, Olivia, Pani, PC Format, poradnicze, Rewia, SHOW, Super TV, Świat i ludzie, Świat kobiety, Świat Seriali, Świat Wiedzy, Takie jest życie, Tele Max, Tele Świat, Tele Tydzień, Tina, To & Owo, TV 14, Twist, Twoje Imperium, Twój Styl, Życie na Gorąco.OK, zamknij