21 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

33°
Bielsko-Biała
21.06.2018
  • Wilgotność: 71%
  • Wiatr:poł 10km/h

jutro: 16°pojutrze: 15°
artykul,brzeznica_przedswiateczna_obfitosc,61008.htmlbrzeznica_przedswiateczna_obfitosc

Kultura i rozrywka

2017-12-17 18:16 (Komentarze: 1)      

Brzeźnica: Przedświąteczna obfitość


Stołów był tuzin, a na prawie każdym stało dwanaście potraw. Nawet jeśli na którymś było ich mniej, różnicę wyrównywał nadmiar na innym. Prym wiodły dania z karpia oraz śledzie przyrządzone na różne sposoby, było też sporo pierogów, pasztecików i sałatek oraz mnóstwo ciast. Wśród typowo wigilijnych potraw trafiały się również niestandardowe, na przykład tort chlebowy.

Obfitość jedzenia i różnorodność smaków mogła oszołomić każdego, kto nigdy jeszcze nie uczestniczył w przedświątecznych spotkaniach w gminie Brzeźnica. Ale stali bywalcy tych imprez byliby bardzo zaskoczeni, gdyby na tegorocznej nie zastali tak wielu suto zastawionych stołów. Każda z nich jest przygotowana z rozmachem. Tym razem potrawy przyrządziły koła gospodyń wiejskich z Bęczyna, Brzezinki, Chrząstowic, Kopytówki, Łączan, Marcyporęby, Nowych Dworów, Paszkówki, Sosnowic, Tłuczani i Wyźrału oraz stowarzyszenie Kossowa Od Nowa. Imprezę „Tradycja stołu wigilijnego” ubarwił występ orkiestry klarnetowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach. Nie zabrakło też nieodzownego w czasie takich okazji i bardzo lubianego w całej gminie zespołu Czerwone Korale. Grupa działa przy stowarzyszeniu Nowoczesna Gospodyni oraz Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, które razem z wójtem Bogusławem Antosem zorganizowały to kulinarno-muzyczne spotkanie. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Wadowice

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-5=*

obfitość na pokaz, 2017-12-19 godz. 14:26
A teraz trzeba sobie pomyśleć, że resztki z suto zastawionych stołów chętnie zjedliby ludzie biedniejsi w gminie których nie brakuje. Jedna sala z suto zastawionymi stołami tak jak tutaj i druga sala z mniej suto zastawionymi stołami dla biednych. Pełnia działań przed Świętami.
OK, zamknij