22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

17°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 59%
  • Wiatr:wsch 1km/h

jutro: 29°19°pojutrze: 28°16°
artykul,brzeznica_tego_nie_mozna_przegapic,62314.htmlbrzeznica_tego_nie_mozna_przegapic

Wkrótce

2018-02-09 00:57 (Komentarze: 0)      

Brzeźnica: Tego nie można przegapić!


Mieszkańców Brzeźnicy i okolic czeka bardzo ciekawe muzyczne doświadczenie – fuzja instrumentalnej wirtuozerii, tańca, śpiewu i sztuki cyrkowej wzbogacona o swoisty żart muzyczny. A wszystko to w wykonaniu zespołu kameralnego The ThreeX.

The ThreeX to dwoje skrzypiec i fortepian. W skład zespołu, który działa nieprzerwanie od 13 lat, wchodzą laureaci międzynarodowych konkursów, absolwenci renomowanego uniwersytetu muzycznego w Wiedniu , którzy mimo młodego wieku współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej. Różnorodność charakterów, świetny warsztat, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują, sytuuje The ThreeX w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na prestiżowym konkursie muzyki kameralnej w Japonii w 2014 roku.

Zespół złożony jest z trzech instrumentalistów: Krzysztofa Kokoszewskiego - skrzypce, Jacka Stolarczyka - skrzypce oraz Jacka Obstarczyka - fortepian. Wspólne muzykowanie rozpoczęli w 2001 roku będąc w jednej klasie szkoły muzycznej w Bielsku-Białej. Po jej ukończeniu przenieśli się do Wiednia, aby kontynuować naukę i wspólną grę na Uniwersytecie Muzycznym. Zespół koncertuje w kraju i za granicą. W 2011 roku debiutował w renomowanej sali wiedeńskiego Musikverein. Dwa lata później występował na otwarciu Dni Polskich w Austrii. Od 2012 roku zespół jest członkiem Fundacji Yehudi Menuhina "Live Music Now". Do najważniejszych sukcesów The ThreeX należy wygrana w 8. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Osace w 2014 roku i zdobycie złotego medalu Menuhin Gold Prize. Członkowie zespołu współpracują z takimi artystami jak: Aleksey Igudesman, Hyung-ki Joo, Zolatn Kiss, Adam Rapa, Max Prodinger, z którymi tworzą takie projekty jak: "Trionore" i "The League of X-traordinary Musicians". Trio ma na swoim koncie dwie wydane płyty CD oraz DVD „Mindbowing”, które ukazało się w czerwcu 2015 roku.

Spektakl "Mindbowing", który muzycy zaprezentują w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy 11 marca o 17.00, składa się z autorskich aranżacji Jacka Obstarczyka, wspartych pomysłami reszty zespołu - łączy dzieła Chopina, Brahmsa, Straussa, Roty, Jacksona, Lennona, Pharrella i wielu innych wykraczając poza standardowe ramy poszczególnych stylów. To program, w którym można odnaleźć piękno, pasję, dowcip oraz przenieść się w najbardziej oddalone zakątki muzycznego świata. 

eda

Powiaty: Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7+8=*

OK, zamknij