20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

18°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 51%
  • Wiatr:zach 10km/h

jutro: 27°13°pojutrze: 28°16°
artykul,bwa_zwiedzanie_przez_dotyk,65408.htmlbwa_zwiedzanie_przez_dotyk

Kultura i rozrywka

2018-06-12 12:55 (Komentarze: 0)      

BWA: Zwiedzanie przez dotyk


Galeria Bielska BWA zaprasza osoby niewidome i niedowidzące na specjalne oprowadzanie po wystawie „Kono Donkili”, które odbędzie się 13 czerwca o 14.00.

Jest to kontynuacja działań kulturalnych Galerii, dzięki którym sztukę, z zasady wizualną, można poznawać poprzez dotyk (haptycznie). Pierwszy raz takie oprowadzanie odbyło się podczas wystawy rzeźby Agaty Agatowskiej „Dzień na Marsie” (8 marca – 2 kwietnia 2017).

Z kilkudziesięciu prezentowanych na wystawie „Kono Donkili” eksponatów zostanie wybranych kilkanaście lalek afrykańskich, które niewidomi i niedowidzący będą mogli poznawać za pomocą zmysłu dotyku. To wyjątkowa możliwość dla tych osób, aby spotkać się ze sztuką, ponieważ rzadko można dotykać prace prezentowane na wystawach w galeriach i muzeach.

Pomocnikami podczas poruszania się po wystawie oraz komentatorami poznawanych eksponatów będą pracownicy BWA – historycy sztuki i plastycy.

Wśród akcji zorganizowanych przez Galerię, ułatwiających dostęp do sztuki osobom niewidomym i niedowidzącym były nie tylko oprowadzania po wystawie, ale również audiodeskrypcje wybranych prac z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA (dostępne na stronie internetowej www.kolekcja.galeriabielska.pl)

best

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3+9=*

OK, zamknij