20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

18°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 51%
  • Wiatr:zach 10km/h

jutro: 27°13°pojutrze: 28°16°
artykul,certyfikat_mon_dla_zywieckiego_rolnika,65160.htmlcertyfikat_mon_dla_zywieckiego_rolnika

E - EDUKACJA

2018-06-03 11:00 (Komentarze: 0)      

Certyfikat MON dla żywieckiego "Rolnika"


Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy został włączony do realizacji pilotażowego programu realizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej!

Program dotyczy szkół średnich, które prowadzą Certyfikowane Piony Klas Mundurowych. To oznacza, że od września tego roku klasy wojskowe, które funkcjonują w ramach V Liceum Ogólnokształcącego w ZSAiO w Żywcu, będą prowadzić szkolenie zgodnie z programem zatwierdzonym przez MON.

- W ramach tego nowego programu pilotażowego absolwenci szkoły zwiększą swoje szanse na skuteczne ubieganie się o przyjęcie do szkół wojskowych oraz na zakwalifikowanie do Wojsk Obrony Terytorialnej. Szkoła, dostosowując realizowany program do nowych wymogów, zacieśni współpracę z jednostkami wojskowymi, wzbogacając swoją ofertę edukacyjną. Wzbogacenie oferty edukacyjnej zostanie zrealizowane poprzez dofinansowanie z ministerstwa. Uczniowie będą mieli okazje szkolić się wraz z żołnierzami jednostek wojskowych w oparciu o ich bazę - informuje Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu.

ps

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6+7=*

OK, zamknij