21 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

33°
Bielsko-Biała
21.06.2018
  • Wilgotność: 71%
  • Wiatr:poł 10km/h

jutro: 16°pojutrze: 15°
artykul,chemie_mozna_polubic,56169.htmlchemie_mozna_polubic

E - EDUKACJA

2017-06-14 22:07 (Komentarze: 0)      

Chemię można polubić


W Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie miał miejsce Dzień Chemii. To inicjatywa oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Cieszynie, który co roku wybiera jedną z nadolziańskich placówek, by promować w niej w ciekawy sposób chemię. Tym razem pokazane zostały związki tej trudnej dziedziny nauki z żywieniem.

Młodzieży przypadł do gustu wykład prof. dr. hab. Jacka Kijeńskiego o pogoni za smakiem lodów waniliowych, a także bardzo interesujący pokaz kuchni molekularnej. Młodzi ludzie spróbowali również swoich sił w konkursach wiedzy i plastycznym. W pierwszym z nich wygrał Filip Cwajna z I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, a drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Ciszynie – Antoni Czerch i Barbara Lipka.

W konkursie plastycznym na plakat „Piramida zdrowia” pierwsze miejsce zajęła praca Adama Ciężkowskiego z Gimnazjum nr 1 w Skoczowie, drugie – dzieło Matyldy Forszpaniuk i Marty Chrapek z Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego, a trzecie – praca Małgorzaty Kałuży, szkolnej koleżanki autora zwycięskiego plakatu.

 

szyk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7-1=*

OK, zamknij