21 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Franciszek, Franciszka, Joanna, Pius

19°
Bielsko-Biała
21.08.2018
  • Wilgotność: 85%
  • Wiatr:płn 2km/h

jutro: 26°15°pojutrze: 29°19°
artykul,chinskie_wojaze_ziemi_cieszynskiej,64668.htmlchinskie_wojaze_ziemi_cieszynskiej

Kultura i rozrywka

2018-05-14 08:05 (Komentarze: 0)      

Chińskie wojaże "Ziemi Cieszyńskiej"


W swojej blisko 70-letniej historii, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, któremu patronuje Janina Marcinkowa, prezentował wspaniały kunszt w różnych krajach na Starym Kontynencie. różnych kontynentach. Wreszcie nadarzyła się okazja wyjazdu poza Europę. Kierunek był szczególny: Chiny…

Zaproszenie dotyczyło udziału w piątej edycji międzynarodowej imprezy „China Tianjin Wudadao International Culture Arts Festival”. To jedno z wielkich oficjalnych wydarzeń w Chinach, które w tym roku odbyło się na przełomie kwietnia i maja. Na azjatycki kontynent udała się 20-osobowa grupa reprezentująca „Ziemię Cieszyńską” i… podbiła serca chińskiej publiczności.

- Daliśmy cztery koncerty, które widzowie przyjęli z satysfakcją. Nikt bowiem nie opuszczał amfiteatru, co w Chinach jest formą najwyższego uznania. Panuje tam taki obyczaj, że ludzie po prostu wychodzą, jak im występ nie odpowiada. Dano nam odczuć, że występy podobają się. Wiele osób fotografowało się z zespołem, podkreślając piękno polskich strojów regionalnych. Myślę, że stanowiliśmy ciekawą atrakcję, będąc dobrą wizytówką Cieszyna i Polski. Z drugiej strony jesteśmy pod wrażeniem niezwykłej gościnności gospodarzy festiwalu, okazywanej nam praktycznie na każdym kroku – ocenia chińskie wojaże Piotr Gruchel, kierownik kapeli.

 

 

mrc

Powiaty: Cieszyn

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-4=*

OK, zamknij