21 kwietnia 2018, imieniny obchodzą: Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm

Bielsko-Biała
21.04.2018
  • Wilgotność: 43%
  • Wiatr:zach 2km/h

jutro: 20°pojutrze: 23°10°
artykul,choc_deszczowe_to_wystrzalowe_dni_ket,56245.htmlchoc_deszczowe_to_wystrzalowe_dni_ket

Kultura i rozrywka

2017-06-17 22:48 (Komentarze: 0)      

Choć deszczowe to wystrzałowe Dni Kęt


Pogoda okazało się mało łaskawa dla organizatorów Dni Kęt odbywających się pod patronatem Kroniki Beskidzkiej, Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej i portalu beskidzka24.pl. Okazało się jednak, że nawet momentami rzęsiście padający deszcz nie zdołał popsuć znakomitej zabawy.

Dni Kęt wpisujące się w obchody 750-lecia miasta rozpoczęły się w piątek na miejskim rynku symbolicznym przekazaniem mieszkańcom kluczy do bram miasta. Oczywiście dokonał tego burmistrz Krzysztof Jan Klęczar. W uroczystości udział wzięli przedstawicie Urzędu Gminy Kęty, Rady Miejskiej w Kętach, Miejskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miejskiej, dyrektorzy placówek szkolnych i kulturalnych, przedstawiciele lokalnych organizacji gminy Kęty, druhowie Straży Pożarnej, przedstawiciele Klubów Seniora oraz KGW, zespoły i grupy artystyczne oraz mieszkańcy miasta. Ceremonię uświetniły utwory rozrywkowe i marszowe w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP Witkowice. Kapelmistrz Roman Marczyński wykonał na trąbce Hejnał Gminy Kęty. Wieczorem impreza przeniosła się na stadion Hejnału. I choć pogoda nie dawała za wygraną to pojawiły się na nim tłumy. Magnesem był między innymi kino plenerowe oraz raper Vixen (pod tym pseudonimem „ukrywa się” pochodzący z Czańca Dariusz Szlagor), którego koncert porwał publiczność. Po nim, może nie do białego rana, ale długo bawiono się na dyskotece.

W sobotę aura miała być bardziej przyjazna, ale na obietnicach meteorologów się skończyło. Od rana mniej lub bardziej padało, a przy tym panował przejmujący chłód. Ale to nic… Wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne cieszyły się wzięciem. Z myślą o najmłodszych przyszykowano animacje, a także drugą odsłonę kina plenerowego. Co najlepsze pozostało jednak na późne popołudnie i wieczór. Na scenie pojawiła się najpierw Popovacula, znakomita rockowa kapela, a jej lider Jakub Zajączkowski szybko udowodnił, że nie bez powodu jest laureatem „Szansy na Sukces”. Chwilę później publiczność uraczyła koncertem Liga Dżentelmenów jeszcze bardziej rozgrzewając przed gwiazdą wieczoru, czyli Zakopower.

W niedzielę na scenie pojawiłsię kabaret Smile, a koncert dała Małgorzata Ostrowska. Zwieńczeniem trzydniowej imprezy był pokaz sztucznych ogni.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski i UM w Kętach

 

wojcio

Powiaty: Oświęcim

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3+8=*

OK, zamknij