23 maja 2018, imieniny obchodzą: Emilia, Iwona, Leoncjusz, Michał

17°
Bielsko-Biała
23.05.2018
  • Wilgotność: 66%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: 23°11°pojutrze: 23°12°
artykul,cieszyn_pasazerowie_marzna,52676.htmlcieszyn_pasazerowie_marzna

Wydarzenia

2017-02-11 10:23 (Komentarze: 9)      

Cieszyn: Pasażerowie marzną


Słupki rtęci w ostatnim czasie mocno pikowały. Arktyczne wręcz mrozy dotkliwe były zwłaszcza dla pasażerów, którzy przeklinali na czym świat stoi, marznąc w oczekiwaniu na transport w Cieszynie.

Na tzw. placu przesiadkowym przy ul. Hajduka, skąd odjeżdżają i gdzie przyjeżdżają autobusy oraz busy, pasażerów nie brakuje. Większość przebiera nogami, aby choć trochę się ogrzać. Miejsca, gdzie mogliby w cieple poczekać na autobus, nie ma. Węzeł przesiadkowy z poczekalnią dopiero powstaje. Do tego czasu jedynym schronieniem są… wiaty przystankowe. - Ustawienie koksowników, które choć trochę ogrzałyby mieszkańców, nie kosztowałoby zbyt wiele. A przecież zimą zdarza się, że z powodu złych warunków na trasach autobusy czy busy się spóźniają. Koksowniki udało się przecież ustawić na rynku podczas orszaku w Święto Trzech Króli. Dlaczego zatem nie ustawić ich na tymczasowym dworcu, aby oczekujący na autobusy nie przemarzli na kość? - dopytywał jeden z naszych Czytelników.

Takie ogrzewające mieszkańców koksowniki pojawiły się np. na ulicach Rzeszowa. Miasto zadbało, aby punkty ciepła zlokalizowane były w newralgicznych miejscach m.in. na rynku, w okolicach dworca PKS i PKP czy przy większych przystankach. Koksowniki zaczynają grzać, gdy temperatura spada poniżej minus 10 stopni Celsjusza. Na całą zimę w rzeszowskim budżecie przeznaczono na to ok. 20 tys. zł. Czy Cieszyn także mógłby skorzystać z takiego rozwiązania?

- Do tej pory nikt nam nie zgłosił takiego postulatu. Jednak myślę, że jest to dobry pomysł. Jeśli mrozy powrócą, wówczas rozważymy taką sugestię. Nie jest to duży problem, gdyż na stanie mamy dwa koksowniki. Na rynku, 6 stycznia, koksowniki cieszyły się sporym zainteresowaniem - mówi Wiesław Sosin, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie.

 

kk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-9=*

fido, 2017-02-15 godz. 09:28
do Cieszynianka, czytaj artykół ze zrozumieniem, nie chodzi o brak poczekalni tylko o brak postawienia koksowników przez włodarzy
Cieszynianka, 2017-02-15 godz. 08:16
Przecież stojąc na placu PKP też stali i "marzli" nikt nie korzystał korzystał poczekalni, która stała parę metrów dalej...
miasto powiatowe hehe, 2017-02-14 godz. 15:48
Dworzec dworcem, ale czy któraś z szanownych władz miasta myślała może nad poprawą dróg w mieście? Drogi w mieście wołają o pomstę do nieba dziura na dziurze to skandal, że w mieście powiatowym jadąc samochodem przez miasto trzeba uważać na każdym kroku, bo wszędzie dziurawa nawierzchnia. Obecnie miasto nie nic a nic nie przypomina tego pięknego miejsca, jakim jeszcze niezwłocznie było 10 lat temu. Wszędzie szaro i ponuro, centrum potrafi mocno dobić. W godzinach szczytu pustki na rynku, wszyscy gdzieś pochowani po domach. Miasto umiera, a jak jeszcze czytam o tych dworcach, które w normalnym mieście powstają do roku od wydania decyzji, a w Cieszynie powstają od dobrych kilku lat, pomimo, że każda władza jako priorytet mówi o dworcach, to mnie zwyczajnie krew zalewa. Cieszyn niestety nie zasługuje na miano miasta powiatowego, to już w Skoczowie mają 100 razy lepiej. Żenada.
John, 2017-02-12 godz. 08:19
Jakie miasto taki dworzec.
Obserwator, 2017-02-11 godz. 19:13
Należy podziękować byłemu już burmistrzowi Cieszyna i byłemu staroście za pozbycie się dworca PKS-u i pozwolenie na jego zburzenie.Najpierw należało mieć jakiś dworzec zastępczy z ogrzewaną poczekalnią,a potem pozwolić na burzenie dotychczasowego.Przecież na razie na miejscu dawnego dworca NIC nie powstaje za wyjątkiem LASKU SAMOSIEJKOWEGO,więc budynek mógł nadal stać a poczekalnia była dobrze ogrzewana.Teraz buduje się niby centrum przesiadkowe ale przypuszczam że z jego poczekalni PASAŻEROWIE AUTOBUSÓW I BUSÓW NIE BĘDĄ ZBYT CHĘTNIE KORZYSTAĆ.
brak słów, 2017-02-11 godz. 14:05
A może by tak napisać o "CUDOWNEJ" firmie Transkom?? Średnio dwa razy w tygodniu z córką zapier... z Międzyświecia do Cieszyna, bo autobus się nie zatrzymał!! bilety miesięczne sprzedają- każdą ilość!!! Gdy się udałem do siedziby firmy- to niema osoby z którą można by wyjaśnić sprawę- przyczynę!!! bo co- mało kierowców?, bo co -autobus przepełniony?, bo nie przyjechał...., a dzieci do szkoły spóźniają się, stoją na przystankach, marzną!!
BrudnyHarry, 2017-02-11 godz. 11:21
Stringi wychodzą z mody, natomiast galoty dziurawe są modne i zapewne dobrze grzeją :):):)
z Żywca, 2017-02-11 godz. 11:21
W Żywcu na byłym PKS - e poczekalnia czynna jest do 17-ej. Potem możesz sobie marznąć. Kiedyś było osłonięte pomieszczenie.
ABCD, 2017-02-11 godz. 10:48
Trzeba sie ubrać a nie w stringach i dziurawych spodniach stać
OK, zamknij