21 kwietnia 2018, imieniny obchodzą: Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm

Bielsko-Biała
21.04.2018
  • Wilgotność: 43%
  • Wiatr:zach 2km/h

jutro: 20°pojutrze: 23°10°
artykul,cieszyn_super_sezon_pilkarzy_piasta,56257.htmlcieszyn_super_sezon_pilkarzy_piasta

Sport

2017-06-18 17:33 (Komentarze: 12)      

Cieszyn: Super sezon piłkarzy Piasta


Niezwykły sezon mają za sobą piłkarze TS 1909 Piast Cieszyn. Z powodu różnych perturbacji musieli zaczynać od B-Klasy, by w imponującym stylu wywalczyć awans o szczebel wyżej. W dodatku zapisali się jako rekordziści w skali kraju...

Oto ekipa trenowana przez Marka Bakuna odniosła komplet zwycięstw w 22 meczach, co jest ewenementem w w Polsce. Liderowała od drugiej do ostatniej kolejki, aplikując rywalom aż 107 goli, a tracąc tylko 17. Brawo!

Ligowe boje cieszynianie zakończyli w niedzielne popołudnie efektowną wygraną 7:1 z Iskrą Iskrzyczyn. Na listę strzelców czterokrotnie wpisał się Tomasz Szyper oraz Kamil Gabryś, Mikołaj Tobiasz i Daniel Juroszek. Po ostatnim gwizdku sędziego strzeliły korki od szampanów. Z gratulacjami pospieszyli burmistrz miasta Ryszard Macura i zarząd klubu TS 1909 Piast z prezesem Markiem Skakujem.

Trener i prezes fruwali na rękach zawodników. Radości z awansu nie było końca. - Za rok, takie jest moje marzenie, spotkamy się tutaj i będziemy świętować kolejny awans - powiedział Marek Skakuj. Trzymamy za słowo!

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

 

mrc

Powiaty: Cieszyn

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
1+5=*

wyrozumiały, 2017-06-27 godz. 20:26
kowalski to jakiś jasnowidz niepełnoletni trzymali szampany aby przekazać po meczu seniorom ale to jwszcze trzeba rozumieć a ty jesteś tępak
Kibic, 2017-06-20 godz. 13:43
Aha, jeszcze dodam, że przydałoby się więcej atrakcji dla dzieci podczas meczy. Jakieś konkursy karnych czy dryblowania między pachołkami w przerwie o lizaka, ciastko czy loda itp.
Kibic, 2017-06-20 godz. 13:39
A mi się podobało. Oprawa meczy fajna, kiełbaski, piwo, losowanie kuponów do Dworku Cieszyńskiego. Zawodnicy walczyli a nie snuli się po boisku jak kiedyś. Wszystko było dopięte. Jak na B klasę bardzo fajnie. Tylko spikera zmieńcie.
z boku, 2017-06-20 godz. 12:32
Brawo! Oby kolejny sezon nie był gorszy sportowo i organizacyjnie.
Rodzic, 2017-06-20 godz. 11:36
"Piast Cieszyn to powinna być wizytówka Sląska Cieszyńskiego i uzdolniona młodzież z okolicznych klubów powinna trafiać własnie do Piasta,a niestety od paru ładnych lat jesteśmy raczej pośmiewiskiem Inie jest to hejt z mojej strony" Jak najbardziej się z tym zgodzę, nawet podpiszę pod tym. Ale w dalszym ciągu czekam na sensowne wyjaśnienie, dlaczego powyższy artykuł o radości młodych chłopaków z pierwszego awansu w dorosłej piłce jest "Błazendą"? Dlatego, że Pan Burmistrz im uścisnął ręce i ubrał szalik klubowy? Dlatego, ze nie grają w tym klubie, w którym według Pana powinni? Powstało coś, przez pryzmat kilku lat jednak nowego (od 10 lat wożę syna na treningi w Piaście, zatem mam jakieś tam odniesienie), może warto wesprzeć na początek miłym słowem a nie generalizować i z założenia "jechać"? Obserwuję, że mój chłopak trenujący od 7 roku życia nie miał nigdy takich warunków jak teraz i z takim zapałem nie chodził na treningi. Widzę zaangażowanie trenerów i Zarządu w to, aby Ci chłopcy mieli jak najlepiej. Widzę też, że jedzie np na obóz nie za 1500zł, tylko za 300zł, bo resztę dofinansowuje klub...i na zakończenie sezonu pojawia się artykuł opisujący wywalczony awans i pierwsze teksty pod nim to "Błazenada". Nikt nie doceni faktu, że chłopcy tyrali na dwa fronty walcząc rotacyjnie w II Lidze Wojewódziej Juniorów i na B klasowych boiskach o awans seniorki. Praca i hektolitry potu. Większość z nich to uczniowie cieszyńskich liceów, techników z dobrymi wynikami w nauce, zatem musieli godzić obowiązki na wielu płaszczyznach, reprezentując nasze miasto. Sami kibice tworzymy taką atmosferę wokół piłki w Cieszynie. Niepotrzebną atmosferę, destrukcyjną dla środowiska.
edek, 2017-06-20 godz. 10:45
Absolutnie nie chodzi o młodzież wrecz przeciwnie, sam jestem z nich dumny mnie denerwuje ile to razy jeszcze będziemy zaczynać od zera.Piast Cieszyn to powinna być wizytówka Sląska Cieszyńskiego i uzdolniona młodzież z okolicznych klubów powinna trafiać własnie do Piasta,a niestety od paru ładnych lat jesteśmy raczej pośmiewiskiem Inie jest to hejt z mojej strony
Rodzic, 2017-06-20 godz. 09:26
Nie ważne, czy jest to osada, wieś, miasto powiatowe, czy stolica. Awans, to awans, cieszyć się należy. Zaczynać trzeba zawsze od najniższej ligi. A to, że kogoś oczy bolą i zżera go od środka, to jego sprawa. Mnie bardziej jednak zastanawia ten cały, permanentny hejt. W zeszłym roku wobec starego Piasta główne zarzuty to były "defraudacje" i to, że w marginalnym stopniu występują w nim cieszyniacy. Teraz, kiedy o sile zespołu w głównym stopniu stanowi młodzież cieszyńskich szkół w wieku 17-19 lat, zaczynają się teksty w stylu "błazenada", "cisza nad trumną", "trzymanie szampana". Zero merytoryki, konkretnych zarzutów, po prostu hejt. Zastanawiam się tylko, czy to typowy "Januszowy" hejt, czy klakierowanie ?? Chcąc, nie chcąc innej drużyny w dorosłej piłce w Cieszynie nie ma, nie zanosi się żeby była, a nawet jak będzie, to zacznie od B Klasy a nie od Ekstraklasy. Zatem brawo dla naszej, cieszyńskiej młodzieży. Chłopaki nie zrażajcie się tymi komentarzami, róbcie swoje. Powodzenia w następnym sezonie.
edek, 2017-06-20 godz. 02:59
miasto powiatowe CIESZYN wychodzi z najniższej klasy rozgrywkowej Polsce a feta jakby awansowali przynajmniej do 3ligi Napisze za wczasu- ciszej nad tą trumną
edek, 2017-06-20 godz. 02:56
Błazenada trwa
Edi, 2017-06-19 godz. 22:29
Brawo Piast. Świetny sezon, fajna gra młodych chłopaków.OK, zamknij