24 maja 2018, imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena

23°
Bielsko-Biała
24.05.2018
  • Wilgotność: 50%
  • Wiatr:wsch 10km/h

jutro: 23°11°pojutrze: 23°13°
artykul,co_z_obwodnica_rybarzowic_i_buczkowic,56988.htmlco_z_obwodnica_rybarzowic_i_buczkowic

Wydarzenia

2017-07-17 11:45 (Komentarze: 2)      

Co z obwodnicą Rybarzowic i Buczkowic?


Kilka tygodni temu Zarząd Województwa Śląskiego poinformował, że planowana budowa obwodnicy Rybarzowic i Buczkowic otrzymała unijne wsparcie. Kiedy zatem powstanie nowa droga?

Wspomniana obwodnica o długości 2,6 kilometra ma być połączeniem od drogi ekspresowej S-1 z węzła Buczkowice w Rybarzowicach do drogi wojewódzkiej nr 942 przy stacji paliw w Buczkowicach. Szacuje się, że jej budowa będzie kosztować 48,7 mln zł, a unijne dofinansowanie wyniesie 36 mln zł. O to kiedy droga powstanie dopytywała się niedawno radna Sejmiku Województwa Śląskiego Monika Socha.

- Zarząd Dróg Wojewódzkich złożył do wojewody śląskiego wniosek o wydanie zgody na realizację inwestycji drogowej, czyli o pozwolenie na budowę. Decyzja ta uzyskana ma zostać najpóźniej do końca tego roku. To pozwoliłoby na ogłoszenie przetargu, którego procedury mogą potrwać około trzech miesięcy. Biorąc to pod uwagę całkiem możliwe jest rozpoczęcie prac budowlanych w 2018 roku, które potrwałyby do końca 2019 roku - informuje Kazimierz Karolczak, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

ps

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9-1=*

łopata, 2017-12-05 godz. 00:51
Posłowie z naszego okręgu: Marek Polak, Ewa Filipiak, Zbigniew Biernat i Jarosław Szlachetka, złożyli poprawkę do przyszłorocznego budżetu państwa, zwiększającą między innymi środki finansowe na budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej o 4 mln zł. Komisja Finansów Publicznych na piątkowym (1.12) posiedzeniu pozytywnie zaopiniowała przedmiotową poprawkę, przy 27 głosach i jednym wstrzymującym, nikt nie był przeciw. - W niedalekiej przyszłości decyzję w tej sprawie podejmie Sejm. Poseł Marek Polak ma świadomość, że wnioskowana kwota 4 mln zł to co prawda kropla w morzu potrzeb, ale w pewnym stopniu pozwoli ona Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na przyspieszenie realizacji kolejnych etapów przygotowawczych. Uważa również, że dotychczasowa, wieloletnia bierność we wspieraniu tej inwestycji przez parlamentarzystów naszego regionu (np. pochodzących z Kęt członków byłego rządu) z rządzącej przez 8 lat koalicji PO - PSL, przyczyniła się do zahamowania prac nad BDI. Ponadto zdaniem posła, gdyby poprzednicy rok rocznie wspierali takimi środkami tę inwestycję, to dziś nie pozostawałaby ona w sferze wirtualnej przyszłości, a byłaby realnym placem budowy – informuje Ewelina Szypuła, dyrektor biura poselskiego. Dodajmy, że budowa BDI ma kosztować ok. 4 mld, a termin budowy na razie jest jeszcze znany. Raczej dopiero po 2020 roku.
kolo, 2017-07-17 godz. 13:10
a co z BDI ?
OK, zamknij