18 stycznia 2017, imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata, Beatrycze,

-7°
Bielsko-Biała
18.01.2017
  • Wilgotność: 86%
  • Wiatr:wsch 11km/h

jutro: -5°-13°pojutrze: -2°-9°
artykul,dni_ket_deszczowe_ale_udane,46437.htmldni_ket_deszczowe_ale_udane

Pod patronatem

2016-07-17 20:21 (Komentarze: 0)      

Dni Kęt: Deszczowe, ale udane


Pod znakiem zmagań z deszczem odbywały się tegoroczne Dni Kęt. Zaczęły się w czwartek (14 lipca) a zakończyły dziś, w niedzielny wieczór.

Najpierw, w Domu Kultury, przygotowano poważne wykłady o dziejach miasta. W piątek zorganizowano pokazy filmów muzycznych, a po nich dyskotekę. Na sobotnie koncerty, mimo lejących się z nieba strug wody, przyszło na stadion Hejnału prawie 2 tysiące osób. Było kogo jednak posłuchać i pooglądać. Gwiazdami byli: Natalia Szroeder i zespoły Krzywa Alternatywa oraz IRA. Po nich odbyła się kolejna nocna dyskoteka.

W niedzielę swojskie klimaty – występy miejscowych zespołów tanecznych, wokalnych i muzycznych oraz już profesjonalistów tj. PM 2 Collective (tworzą tę formację muzycy country z Kęt i okolic). Publiczność rozśmieszał kabaret Ciach. W pobliżu rozbito namiot, w którym dzieci mogły sprawdzić umiejętności plastyczne i sprawnościowe. Przyjechało też wesołe miasteczko. Nie brakowało stoisk gastronomicznych, spożywczych, tematycznych, z zabawkami i cukrową watą. Miłośnicy kart mieli swój turniej. A w Domu Kultury przygotowano wystawy plastyczną i fotograficzną, które są plonem całorocznych zajęć w tej placówce oraz hufcu OHP. Patronat prasowy nad Dniami Kęt sprawowały Regionalny Portal Informacyjny beskidzka24.pl oraz Małopolska Kronika Beskidzka. Organizatorem był Dom Kultury w Kętach.

 

Autorem fotoreportażu jest Jacek Dyrlaga

jad

Powiaty: Oświęcim

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4+2=*

OK, zamknij