22 maja 2018, imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Julia, Ryta

22.05.2018
  • Wilgotność: 47%
  • Wiatr:zach 4km/h

jutro: 23°13°pojutrze: 22°12°
artykul,drugie_i_trzecie_miejsce_dla_ustronia,64574.htmldrugie_i_trzecie_miejsce_dla_ustronia

E - EDUKACJA

2018-05-09 12:52 (Komentarze: 0)

Drugie i trzecie miejsce dla Ustronia

Zwycięzcy powiatowego finału eliminacji do 41. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego mają za sobą zmagania w etapie okręgowym, który odbył się w Mazańcowicach.

Nasi mistrzowie – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 im. Józefa Kreta w Ustroniu oraz Gimnazjum nr w Ustroniu – rywalizowali z drużynami reprezentującymi powiaty żywiecki, pszczyński, bielski oraz miasto Bielsko-Biała. Okręgowy turniej składał się z pięciu konkurencji. Do pokonania było miasteczko ruchu drogowego i tor przeszkód, testy sprawdzające wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skrzyżowań, a także zadania testujące znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ustroniu, pod wodzą Rajmunda Raszyka, zajęli drugie miejsce, a ekipa z Gimnazjum nr 2, którą opiekuje się Dorota Werszner-Krzywoń, zdobyła trzecią lokatę. W obu kategoriach wiekowych wygrały drużyny z Mazańcowic.