22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

15°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:wsch 4km/h

jutro: 30°19°pojutrze: 28°16°
artykul,europejski_dzien_wiosny_w_kozach,19883.htmleuropejski_dzien_wiosny_w_kozach

Kultura i rozrywka

2014-03-22 23:21 (Komentarze: 0)      

Europejski Dzień Wiosny w Kozach


W nietypowy, bo naukowo-teatralny sposób uczniowie Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach powitali pierwszy dzień wiosny. W sali tutejszego Domu Kultury odbyły się dwa równoległe konkursy, które zgromadziły całą społeczność liceum oraz 28 gimnazjalistów ze Śląska i Małopolski.

Klasy liceum w teatralnych formach zaprezentowały mniej znane kraje Unii Europejskiej między innymi Cypr, Maltę, Estonię. Po zwycięskiej prezentacji Malty każdy chciałby zamieszkać w tym kraju. Natomiast gimnazjaliści zmagali się z testem wiedzy o Unii. Był to sprawdzian przed egzaminami. Pomysłodawcą oraz koordynatorem tego wieloetapowego projektu jest Agata Sojka-Marek, nauczycielka języka niemieckiego i opiekunka szkolnego Klubu Europejskiego „Brukselka”. Pod jej przewodnictwem powstała też prezentacja nauczycieli, którzy wcielili się w różne role postaci z polskiej kultury, zakładając stosowne przebrania.- Zabawa połączona z nauką oraz integracją uczniów to, jak się okazało po raz kolejny, dobry sposób na realizację zadań szkoły kierującej się zasadami: „Blisko, atmosfera, poziom” - mówiła Alina Nowak, dyrektorka koziańskiego liceum.

Konkursom patronowali posłanka do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik oraz wójt Gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski, którzy również ufundowali nagrody. - Cieszę się, że mogę wspierać liceum oraz prężnie działający przy nim Klub „Brukselka". Koziański Europejski Dzień Wiosny pokazał, że młodzież potrafi wspaniale się przygotować i doskonale przekazać wiedzę, bawiąc się przy tym znakomicie - mówiła europosłanka.

mir

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8-4=*

OK, zamknij