20 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna

22°
Bielsko-Biała
20.06.2018
  • Wilgotność: 77%
  • Wiatr:zach 1km/h

jutro: 28°10°pojutrze: 16°
artykul,fijo_przestraszony_ale_juz_bezpieczny_aktualizacja,62932.htmlfijo_przestraszony_ale_juz_bezpieczny_aktualizacja

Wydarzenia

2018-03-05 20:51 (Komentarze: 5)      

Fijo przestraszony, ale już bezpieczny (aktualizacja)


Pięciomiesięczny szczeniak, o którym usłyszała cała Polska, przebywa na leczeniu w Mazańcowicach. Nie wiadomo, czy będzie jeszcze w stanie normalnie chodzić, po tym jak skatował go były właściciel.

Uroczy psiak jest już po operacji w Czechach. Teraz przechodzi rehabilitację w przychodni weterynaryjnej Roch-Vet w Mazańcowicach. Szanse na to, że będzie chodził są niewielkie, ale nie żadne. - Szczeniaki wielokrotnie nas zaskakiwały. Fijo jest u nas trzy tygodnie, ma uszkodzony rdzeń kręgowy. Ale jest wesoły, chce się bawić, po swojemu za nami biega. W najgorszym wypadku skończy na wózku inwalidzkim - mówiła w poniedziałkowe popołudnie na zorganizowanej w Mazańcowicach konferencji prasowej lekarz weterynarii Sylwia Kubica-Malarz.

Głównym bohaterem konferencji był oczywiście Fijo, na początku nieco zdenerwowany swoją nagłą popularnością, ale z każdą chwilą czujący się coraz pewniej. - Dzisiaj jest zdenerwowany, ale coraz chętniej współpracuje, pozwala ze sobą ćwiczyć, cieszy się z kontaktu z człowiekiem - mówiła Sylwia Kubica-Malarz, a jej koleżanki prezentowały, jak Fijo rehabilituje się w bieżni wodnej. Zainteresowanie skatowanym psiakiem jest ogromne. - Odebrałam kilkanaście telefonów, wszyscy chcą wiedzieć, jak się czuje, czy przynieść karmę, czy można go wyprowadzać. Był też jeden telefon w sprawie adopcji, ale tym zajmuje się fundacja Judyta - mówiła weterynarz.

Pytana czy Fijo będzie w stanie jeszcze zaufać człowiekowi po tym, co przeszedł, odpowiadała, że prawdopodobnie tak, ponieważ jest młody. Szczeniaka skatował jego właściciel - 30-letni Bartosz D. z Chełmży (pod Toruniem), za którym policja wydała list gończy.

Aktualizacja

Jak poinformowała bydgoska policja, właściciel Fijo, Bartosz D., został zatrzymany dziś, 9 marca, późnym popołudniem.

wm

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+3=*

pioK , 2018-03-06 godz. 16:48
Skatowac gnoja i rzucić pod płot
realista, 2018-03-06 godz. 12:16
Miałem sen...W Polsce lekarze opiekują się ludźmi, tak jak weterynarze psami...
proste?, 2018-03-06 godz. 08:23
Trzeba doprowadzić do tego aby koszty leczenia opłacił sprawca skatowania psiaka.
Eh..., 2018-03-06 godz. 06:11
Kto za to placi?
ktoś, 2018-03-05 godz. 23:36
Dorwać gnoja i skatować go tak samo,żeby poczuł ten sam ból i cierpienie jakie zgotował temu bezbronnemu zwierzęciu.Powinien się postawić na równego sobie a nie znęcać nad słabszym.
OK, zamknij