20 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna

22°
Bielsko-Biała
20.06.2018
  • Wilgotność: 77%
  • Wiatr:zach 1km/h

jutro: 28°10°pojutrze: 16°
artykul,gieraltowice_boisko_na_110-lecie,62660.htmlgieraltowice_boisko_na_110-lecie

Wydarzenia

2018-03-12 08:53 (Komentarze: 1)      

Gierałtowice: Boisko na 110-lecie


Stare, na podłożu kamiennym, boisko szkolne w Gierałtowicach pójdzie w zapomnienie. W jego miejsce powstanie niebawem nowe - o sztucznej, bezpieczniejszej dla grających - nawierzchni.

Inwestycja kosztować będzie około 200 tys. zł. - Starania o nowe boisko trwały od prawie dwudziestu lat - mówi dyrektor gierałtowickiej placówki Jarosław Sokół. - Zawsze brakowało pieniędzy. Własnymi, drobnymi kroczkami próbowaliśmy coś tutaj robić. Powstało ogrodzenie, piłka nie ucieka już na zewnątrz. Był problem z odwodnieniem. Cieszymy się, że boisko będzie przebudowane. Dotychczas wymiary obiektu pozwalały na grę w koszykówkę i siatkówkę. Po modernizacji będzie można zagrać też w piłkę ręczną.

Dyrektor chciałby w przyszłości wybudować lekkoatletyczną bieżnię oraz postawić oświetlenie, bo zamierza szkołę bardziej otworzyć dla społeczności Gierałtowic i pobliskich Gierałtowiczek. Sala sportowa udostępniana jest bezpłatnie dla zainteresowanych, otwarty jest też szkolny plac zabaw. Podobnie będzie z boiskiem. Co więcej, dyrektorowi marzy się uruchomienie fitness z urządzeniami pod chmurką oraz utworzenie w wiosce Uniwersytetu III Wieku. Chciałby, aby szkoła, która w tym roku będzie obchodzić 110-lecie powstania, uzupełniała ofertę miejscowego domu kultury, a nowe boisko będzie najokazalszym urodzinowym prezentem.

jad

Powiaty: Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8-7=*

dyrektor jak wójt, 2018-03-14 godz. 17:42
Dyrektor szkoły mówi jak wójt. Uniwersytet III wieku już chyba poza kompetencjami dyrektora szkoły. Proponuję aby dyrektor zostawił dla wójta a może dla sołtysa jakieś dzieło na 100-lecie odzyskania niepodległości.
OK, zamknij