20 lipca 2018, imieniny obchodzą: Czesław, Fryderyk, Hieronim, Seweryn

25°
Bielsko-Biała
20.07.2018
  • Wilgotność: 66%
  • Wiatr:płn 17km/h

jutro: 25°13°pojutrze: 24°15°
artykul,gorki_nie_parkowac_przy_sportowej,57598.htmlgorki_nie_parkowac_przy_sportowej

Wydarzenia

2017-08-11 11:00 (Komentarze: 3)      

Górki: Nie parkować przy Sportowej!


Wszyscy, którzy korzystając z uroków lata planują wypoczywać na zielonych plażach w Górkach Wielkich powinni pamiętać, że na sąsiadującej z nimi ulicy Sportowej nie wolno parkować samochodów.

Z uwagi na remont ulicy Zofii Kossak w Górkach Wielkich ulicą Sportową prowadzi objazd. Ruch jest więc bardzo duży. I choć obowiązuje tam zakaz zatrzymywania i postoju, część osób odwiedzających tak zwane zielone plaże w Górkach, parkuje samochody na ulicy. Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że specjalny apel wystosował w tej sprawie do kierowców wójt gminy Brenna Jerzy Pilch. - Z początkiem lipca rozpoczęła się przebudowa odcinka drogi powiatowej w Górkach Wielkich od ronda na skrzyżowaniu ulic Bielska, Zalesie, do mostu nad rzeką Brennicą. W związku z powyższym alternatywną drogą głównego szlaku komunikacyjnego stała się z konieczności ulica Sportowa w Górkach Wielkich, gdzie w okresie letnim wypoczywa nad rzeką wiele osób. Informujemy wszystkie osoby, które docierają w to miejsce samochodami, że na całym odcinku objazdu obowiązuje znak zakazu zatrzymywania się i postoju, dlatego też parkowanie na jezdni nie jest dozwolone, a jedynie na poboczach (z wyłączeniem wałów rzeki). Mając na uwadze, że niektórzy kierujący pojazdami poprzez niewłaściwy sposób parkowania utrudniają manewry wymijania i omijania, policja podjęła i będzie nadal podejmowała działania dyscyplinujące, mające  na celu bezpieczny przejazd tą drogą. Działania te będą nasilone w okresie weekendów, a osoby naruszające przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności karnej za popełnione wykroczenie - czytamy w apelu wójta Brennej.

slavko

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8+8=*

Turysta, 2017-08-17 godz. 10:05
Bulwersująca to jest interwencja policji w Fordzie Transit w niedzielę 30.07.17, zamiast poprosić przez głośnik o przeparkowanie pojazdów robiono od razu zdjęcia pojazdów zdezorientowanych wypoczywających, którzy nie widzieli znaku jadąc od strony Brennej. Efekt - 80 wniosków o ukaranie do sądu ! Nie ma to jak utarg z turystów....8000 zł w godzinę, kiedy to interweniujący Transit całkowicie sparaliżował ruch na ulicy Sportowej robi wrażenie i statystyka pod koniec miesiąca podskoczyła siarczyście....Hasło policji: chronić i pomagać nabrało nowego wymiaru.....
Zachwycony, 2017-08-11 godz. 16:05
Jestem pod wrażeniem tzw. zielonej plaży w Górkach. Wg mnie jest to najlepiej zorganizowane miejsce w powiecie przeznaczone do wypoczynku nad wodą. Olbrzymi obszar zielonej trawy, bardzo dużo miejsc parkingowych, lokal gastronomiczny, plac zabaw, niedaleko sklep, nie mówiąc już o widokach na piękne szczyty. Zawsze jak jestem w tamtych stronach, to z chęcią spędzam tam czas. Brawo dla włodarzy gminy. Oby więcej takich miejsc.
VULG75, 2017-08-11 godz. 11:38
Wszystko ładnie, pięknie. Remonty trzeba robić. Ale ostatnio modą "kurortów" beskidzkich stały się remonty w okresach wakacji letnich (Górki, Wisła). Widać nie zalezy za bardzo na turystach.
OK, zamknij