19 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bolesław, Jan, Borysław, Julian

17°
Bielsko-Biała
19.08.2018
  • Wilgotność: 60%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 29°16°pojutrze: 26°13°
artykul,grand_prix_msf_dla_zywczan,66585.htmlgrand_prix_msf_dla_zywczan

Kultura i rozrywka

2018-08-04 22:22 (Komentarze: 0)      

Grand Prix MSF dla Żywczan!


Zespół Żywczanie z Żywca zdobył Grand Prix 29. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, które odbywały się w ramach 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu!

W Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych, których część konkursowa odbywała się od 1 do 3 sierpnia w żywieckim amfiteatrze Pod Grojcem, rywalizowało w sumie 16 zespołów z Bułgarii, Hiszpanii, Indii, Indonezji, Japonii, Kazachstanu, Macedonii, Ukrainy, Meksyku, Serbii, Turcji, Rumunii, Włoch i trzy Polski (Żywczanie z Żywca, Sokołowianie z Sokołowa Podlaskiego i Świerczkowiacy z Tarnowa).

Dzisiaj (4 sierpnia) w koncercie finałowym poznaliśmy laureatów MSF. Główną nagrodę - Grand Prix - jury przyznało zespołowi Żywczanie z Żywca! Wręczono pięć wyróżnień dla zespołów: KOCAELİ ARMELİT z Izmitu z Turcji, KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy z Serbii, PERŁYNKA ze Sławuty z Ukrainy, MEZDRA ze Sliwen z Bułgarii i ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa. Specjalne wyróżnienie otrzymał zespół KLUB TAIKO z Takatsuki z Japonii, który swoim niezwykłym dynamicznym występem mocno podbił serca żywieckiej publiczności.

ps

Powiaty: Żywiec

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2+1=*

OK, zamknij