22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

15°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: 29°19°pojutrze: 27°16°
artykul,hazlach_rezygnacja_dyrektora,50628.htmlhazlach_rezygnacja_dyrektora

Wydarzenia

2016-12-08 08:21 (Komentarze: 76)      

Hażlach: Rezygnacja dyrektora


Nastąpiły zmiany w kierownictwie Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu.

6 grudnia na biurko wójta trafiła rezygnacja zajmującego stanowisko dyrektora placówki, Wojciecha Kasztury. Rezygnacja dyrektora została przyjęta przez gospodarza gminy.

Następca został wyznaczony już 7 grudnia. Obowiązki przejęła Hanna Blokesz-Bacza, redaktor naczelna biuletynu „Wiadomości gminy Hażlach”. Będzie kierować Gminnym Ośrodkiem Kultury do czasu ogłoszenia konkursu, który wyłoni nowego szefa placówki. Raczej nie dojdzie do tego w tym roku.

mrc

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3+9=*

2000 hazlach, 2016-12-14 godz. 04:27
Niemow falszywego swiadectwa przeciw blizniemu twemu Kazdy z nas bedzie odpowiadal kiedys za swoje czyny A ludzie nie zyja 100 lat
2000 hazlach, 2016-12-14 godz. 04:19
Umarl król niech zyje król Panie wojtku szacun za tyle lat pracy Smutne ze tyle lat pracy i nikt tego nie doceni Znam tego pana wiele lat i jestem pewien ze byl dobrym dyrektorem Jest tylko czlowiekiem i kazdy popelnia bledy Pozdro dla p.m i dla brata t.m
veto, 2016-12-12 godz. 16:02
Mozna miec zal do wojta ze przyjal rezygnacje. Choc z 2 strony ktos prosi o przyjecie rezygnacji po "brutalnym" przesluchaniu jakie mialo miejsce pare dni wczesnien na komisji oswiaty to co chlopina mial zrobic. Gdyby rezygnacja nie zostala przyjeta a informacja o tym by sie rozeszla to dopiero bylaby checa. Juz widze co by sie dzialo. Atak orkow z wladcy pierscienia to pikus przy tym bylby.
lufcik, 2016-12-11 godz. 23:49
smutne to wszystko... dyrektor składa rezygnację i co? wielkie halo... a o tym, że w ubiegłym roku z GOKu odeszły 3 pracownice, to jakoś głośno nie było... a to przecież pracownicy odgrywali największą rolę podczas wszystkich imprez... o wszystko obwinia się sołtysa Zamarsk - przynajmniej jedna osoba mówiła głośno i wyraźnie prawdę, a nie owijała w bawełnę i zakopywała wszystko pod dywan, jak to miały w zwyczaju poprzednie władze. Skoro sołtys jest wszystkiemu winien, to może i pan wójt, skoro przyjął rezygnację dyrektora? takim tropem nigdzie nie zajdziemy - stało się i może czas na powiew świeżości i kreatywności.
Nie płaczcie , 2016-12-11 godz. 22:36
@reco odpowiedz sobie na jedno pytanie - czy byłbyś zadowolony gdyby stanowisko np. Wójta, Radnego, Sołtysa, Prezesa i Komendanta OSP, Prezesa KGW, itp. było z góry narzucone i dożywotnie bez względu na to czy ktoś się nadaje czy nie? Na dzień dzisiejszy mamy demokrację, za dwa lata są wybory do Rady Gminy więc śmiało wystartuj, wygraj i przywrócić "sprawiedliwość", o którą tak zacięcie walczysz.
wygorał , 2016-12-11 godz. 22:05
"reco" pisze - "Nie osądzam, bo nie mam uprawnień" ale robi co innego, pisze, że - "ucinam spekulacje" ale cały czas spekuluje. "reco" co z Tobą?
reco, 2016-12-11 godz. 21:45
@do wygoral. Chlopie nie wiesz co piszesz. Na dziedzinie az chuczy ze wygorali to ci z komisji oswiaty nie odrzucajac sprawozdania dyrektora goku zglaszajac jednoczesnie wniosek o rozpisanie konkursu na dyrektora. Powiem tak. Zobaczymy jak konkurs zostanie ogloszony, poznamy kandydatow i wtedy stwierdzimy czy naciski na odwolanie p. Wojciecha wynikaly z checi posadzenia tam konkretnej osoby, dziewczyny mlodej, zaangazowanej w kampanie wyborcza. Zycie pokaze póki co utniemy spekulacje w tym miejscu. Co do osoby p. Wojciecha okazal sie wytrawnym szachista. Powiem ze zaskoczyl wielu a na pewno swoich przeciwnikow. Bez wroga przeciez nie mozna dlugo zyc. Bojcie sie biblioteko, szkolo, lksy czy osp. Ruszyla karuzela dobrych zmian.
wygorał, 2016-12-11 godz. 18:28
Dyro trzymał się stołka rękoma i nogami, nawet gdy d... zaczęła mu goreć. I co, i nic nawet się nie wysilił, bo wierzył, że Wójt będzie trzymał go pod kloszem do końca kadencji tak jak poprzedni. I tu się Dyro zdziwił. A teraz płacz jego "zwolenników" słychać po całej gminie - PAMIĘĆ O SKRZYWDZONYM WOJTKU NIGDY NIE ZAGINIE!
reco, 2016-12-11 godz. 15:59
Do nie płaczcie. To się pogubiłeś kochany . Niestety działalnośc GOK-u i Biblioteki była oddzielnie głosowana. Oba sprawozdania były pozytywnie ocenione - patrz protokół nr 3 z 2015 roku po czym pojawił sie wniosek radnego o rozpisanie konkursu na stanowisko dyrektora goku. Troche to trudno racjonalnie tłumaczyć mając w pamięci jak głosowała parę minut wcześniej komisja. Jedynie w czym sie mogę zgodzić to p. Wojciech nie był "przebojowy", nie umial sprzedać tego co robił. Był po prostu takim dobrym człowiekiem, którego można "lać" aby słupki rosły. Tak na marginesie komentarzy bardzo duzo ma artykuł tylko jakoś nikt go nie wrzuca na swojego fb. Pytam to gdzie sa zwolennicy zwolnienia dyrektora? Dlaczego nie daja takiego newsa na swój profil z dopisem NARESZCIE? Odpowiedź jest prosta. W zamysle taka zabawa miala trwać do końca kadencji a tu klops i wszyscy obudzili sie z reką w nocniku bo jak samemu mozna zrezygnować i z całego tego ambarasu wyjść z twarzą?
Nie płaczcie , 2016-12-11 godz. 15:26
Nie osądzam ale głupio porównuję do Leppera, mówię dla zabawy, że neguje wszystko i zrobiło się o nim głośno, robi karierę kosztem drugiego, zabija polityczny kapitał itd, itp."reco" coś się gubisz już w tym wszystkim. Działalność kulturalna to jedno, a działalność GOKu i Dyrektora to drugie. A prościej mówiąc pod kulturą w naszej gminie kryje się również działalność Gminnej Biblioteki, do której radni się nie mogą doczekać, bo działa wzorowo pod wodzą Pani Dyrektor. Tak więc dziwne i krzywdzące było by negatywna ocena kultury. Natomiast na każdym posiedzeniu komisji oświaty i kultury, i to nie tylko tej kadencji ale poprzednich również ocena goku była marna. Proszę nie mówić, że jedynym argumentem złej oceny było powiedzenie, że nic się nie dzieje. Prawda jest taka, że Pan Dyrektor od 18 lat nie wiedział co ma robić i wszyscy wskazywali mu kierunki. Jakoś Pani Dyrektor GBP nikt nie musiał mówić co ma robić, bo wie czego chce.OK, zamknij