18 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Marek, Elżbieta, Paula,

17°
Bielsko-Biała
03.01.2018
  • Wilgotność: 0%
  • Wiatr: 0km/h

jutro: pojutrze: 
artykul,ile_i_gdzie_w_gore,61584.htmlile_i_gdzie_w_gore

Wydarzenia

2018-01-13 19:04 (Komentarze: 3)      

Ile i gdzie w górę?


To już niestety niechlubna tradycja, że wraz z nowym rokiem na część mieszkańców Podbeskidzia czekają podwyżki podatków od nieruchomości i opłat za wodę i ścieki. Trzeba też będzie głębiej sięgnąć do portfela płacąc za wywóz śmieci. Ale są i dobre wieści - z Czechowic-Dziedzic i Szczyrku - w sprawie opłat za posiadanie psa.

Jak co roku przygotowaliśmy zestawienie podatków od nieruchomości oraz opłat za dostarczanie wody oraz odbiory ścieków i śmieci. W przypadku podatków od nieruchomości dotyczących gruntów i budynków mieszkańców stawki o 1 grosz za metr kwadratowy poszybowały w górę w gminach Porąbka i Wilamowice, a w pozostałych pozostały bez zmian. Najwięcej podatku za grunt zapłacą mieszkańcy Bielska-Białej i Kóz (42 grosze za metr kwadratowy), a najmniej w gminie Bestwina (23 gr). W przypadku podatku od budynku za metr kwadratowy najwięcej zapłacą obywatele gminy Wilamowice (77 gr), a najmniej gminy Czechowice-Dziedzice (59 gr). Podwyżka cen za dostarczanie wody dotknie mieszkańców Bielska-Białej oraz gmin Buczkowice, Jasienica (od dwóch z trzech dostawców), Jaworze i Porąbka. Z kolei droższe ścieki będą w Bielsku-Białej oraz gminach Bestwina, Buczkowice, Jasienica (jeden z dwóch dostawców), Jaworze i Wilkowice. W zdecydowanej większości gmin idą w górę opłaty za śmieci. Dotyczy to gmin: Buczkowice, Czechowice-Dziedzice, Jasienica (od lutego), Jaworze, Kozy (tylko niesegregowane), Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice. Ale są i dobre wieści. W Czechowicach-Dziedzicach i Szczyrku zdecydowano o zniesieniu opłat za posiadanie psa, gdzie stawki wynosiły odpowiednio 40 i 55 zł. Teraz opłata za psa obowiązuje już tylko w gminie Wilkowice - 40 zł. 

ps

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9-2=*

WYBORCA, 2018-01-15 godz. 11:39
Cieszę się że nie mieszkam w Bielsku-Białej - Najdroższym w utrzymaniu pseudo mieście . Ale jak się ma Prezydenta , który już nie potrafi dobrze zarządzać pseudo miastem to trza płacić pozdrawiam Wyborców . Zaznaczam ludzię sa superowi ale władze do ...........
były gość, 2018-01-15 godz. 09:44
Ten portal jest PISOWSKI? Zero informacji o WOŚP. Brawo! Czas was przestać czytać.
Ale przecież, od lutego, 2018-01-15 godz. 07:51
w Bielsku-Białej też idzie do góry opłata za wywóz śmieci segregowanych z 11zł do 14zł/miesiąc. Chyba, że coś mi umknęło. O ile dobrze pamiętam, uchwała Rady uwzględniająca podwyżki opłat została przyjęta jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
OK, zamknij