23 maja 2018, imieniny obchodzą: Emilia, Iwona, Leoncjusz, Michał

17°
Bielsko-Biała
23.05.2018
  • Wilgotność: 66%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: 23°11°pojutrze: 23°12°
artykul,istebna_pobiegli_po_bruclik,52559.htmlistebna_pobiegli_po_bruclik

Sport

2017-02-06 15:14 (Komentarze: 0)      

Istebna: Pobiegli po bruclik


Wczoraj na Kubalonce odbyła się 42. już edycja biegu narciarskiego „O Istebniański Bruclik”. Trzeci rok z rzędu główna nagroda powędrowała do zawodnika z Trójwsi. Tegoroczną edycję zwyciężył Mikołaj Michałek, zawodnik MKS Istebna.

Mimo niesprzyjającej pogody zawodnicy dopisali. Na starcie zjawiło się przeszło dwustu sportowców z różnych zakątków Polski, a także pobliskich przygranicznych miejscowości. Na całej trasie dopingowali ich licznie przybyli kibice.

Najszybszą w kategoriach kobiecych okazała się być Eliza Rucka z MKS Istebna. W najstarszych kategoriach mężczyzn, którzy mieli do pokonania 5 km, najszybszym był Zbigniew Radomski z Bielska- Białej. W rywalizacji na 10 km najlepszy wynik uzyskał Piotr Michałek z Jaworzynki.

W biegu głównym, gdzie do pokonania były 3 okrążenia po 5 km, najlepszy czas (niespełna 43 minuty) wywalczył Mikołaj Michałek z Jaworzynki, zawodnik MKS Istebna. O prawie 2 minuty wyprzedził on Wojciecha Fojcika z NKS Trójwieś Beskidzka, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej.

Autorką fotoreportażu jest Katarzyna Lindert-Kuligowska.

kk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5-9=*

OK, zamknij