23 maja 2018, imieniny obchodzą: Emilia, Iwona, Leoncjusz, Michał

17°
Bielsko-Biała
23.05.2018
  • Wilgotność: 66%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: 23°11°pojutrze: 23°12°
artykul,jakim_typem_jestes,52662.htmljakim_typem_jestes

SMACZNIE, ZDROWO I STYLOWO

2017-02-09 21:38 (Komentarze: 0)      

Jakim typem jesteś?


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna od 26 stycznia włączyła się w realizację ogólnopolskiej kampanii „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”, której celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek. Kampania potrwa do końca marca i adresowana jest także do rodziców, opiekunów i pedagogów, dla których przygotowano serię artykułów pomagających m.in. zrozumieć, jak rozmawiać z nastolatkami o używkach oraz jak rozpoznać pierwsze oznaki uzależnienia.

W jej ramach powstało 10 spotów wideo, które pokazują, jak w rzeczywistości postrzegane są osoby nadużywające alkoholu, palacze i osoby zażywające narkotyki. Zobaczyć w nich można skrajnie kontrastowe obrazy, pokazujące, jak rzeczywistość bezwzględnie weryfikuje oczekiwania wobec używek. W jednym z nich dziewczyna wciąga do nosa proszek, zakłada słuchawki, tańczy, wzbudza zachwyt wśród przechodniów. Chwilę później widzimy tę samą dziewczynę, zamroczoną działaniem narkotyku, która wije się w niekontrolowany sposób.

W ramach kampanii została uruchomiona także strona internetowa: www.melanz.tv na której nastolatki mogą wypełnić test „Jakim typem melanżowicza jesteś?", który ma przekazać badanemu wiedzę o działaniu używek i negatywnych skutkach ich zażywania. Na stronie znajdują się też informacje na temat alkoholu, papierosów i narkotyków, a także dane kontaktowe

organizacji zajmujących się profilaktyką uzależnień. Dodatkowo zarówno na stronie kampanii jak i w siedzibie bielskiej Stacji, młodzież znajdzie rozszerzone informacje na temat alkoholu i substancji psychoaktywnych oraz listę kontaktów do organizacji zajmujących się profilaktyką uzależnień.

mod

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5+1=*

OK, zamknij