22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

15°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:wsch 4km/h

jutro: 30°19°pojutrze: 28°16°
artykul,jakze_wazne_4_minuty_,64692.htmljakze_wazne_4_minuty_

E - EDUKACJA

2018-05-15 09:17 (Komentarze: 0)      

Jakże ważne 4 minuty...


Uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych z powiatu cieszyńskiego, wzięli udział w kolejnej edycji programu polityki zdrowotnej „4 minuty, które decydują o życiu”. Uczestnicy nauczyli się, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach cyklu szkoleń, nabyli umiejętności prawidłowego postępowania i reagowania w sytuacjach zagrażających ludzkiemu zdrowiu i życiu.

W tym roku do programu przystąpiły Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie oraz ZDZ-Zespół w Cieszynie. Program przebiegał w trzech etapach. W marcu odbyły się w szkołach 5 godzinne kursy, obejmujące uczniów wyznaczonych klas pierwszych, potem odbyło się szkolenie 8-godzinne dla wyróżnionych uczniów. Po tym etapie wyłoniono liderów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście kompetencji i wzięli udział w szkoleniu pogłębionym 16-godzinnym, w dniach 7 i 8 maja w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Wszystkie etapy programu zaliczyła grupa 12 uczniów, stanowiąca w swoich macierzystych jednostkach Szkolne Zespoły Wsparcia. Ich zadaniem będą działania pomocowe w uzasadnionych przypadkach. Na zakończenie uczestnicy otrzymali zaświadczenia, które wręczył sekretarz powiatu Jacek Wiśniewski. A Barbara Kłosowska, kierownik Biura Promocji Zdrowia podziękowała uczniom, opiekunom i prowadzącemu szkolenia instruktorowi Januszowi Głazowi za zaangażowanie oraz życzyła wszystkim bezpiecznego stylu życia bez wypadków i urazów.

mrc

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5-8=*

OK, zamknij