25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

18°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 54%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°14°
artykul,japonskie_swieto_w_wisle,21428.htmljaponskie_swieto_w_wisle

Sport

2014-05-17 22:31 (Komentarze: 2)      

Japońskie święto w Wiśle


W Wiśle można było się poczuć jak w Kraju Kwitnącej Wiśni. Odbyły się tam międzynarodowe zawody w szermierce japońskiej kendo. Współcześni samurajowie dali prawdziwy popis umiejętności i ducha walki.

17 maja w Wiśle odbył się IV Genryoku Cup - Puchar Źródeł Wisły, organizowany przez wiślańską sekcję kendo Krzysztofa Kaczorowskiego. W szranki stanęło siedemdziesięciu kendoków z całego kraju, a nawet z Czech.

W przestronnej sali na placu Hoffa nie brakowało kibiców. Mogli nie tylko obserwować walki, ale też między innymi podziwiać wystawę krzewów bonsai czy wykonać specjalistyczne badania sportowe. Największe emocje i burzę braw od zebranych zawodników i kibiców otrzymały dzieci, trenujące w klubie z Wisły, które pod okiem Aleksandry Polok dały świetny pokaz swoich umiejętności.

Ostatnim wydarzeniem dnia było wręczenie nagród dla zwycięzców i wyróżniających się zawodników. W kategorii dan bezkonkurencyjny był Przemysław Szymiec, który w finale pokonał Krzysztofa Bosaka. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Vojtech Valsa i Wojciech Ritszel. W kyu, po pokonaniu w finale Jakuba Mrowca, triumfował Kajetan Kociszewski. Michał Rajczak i Michał Grabowski zajęli trzecie miejsce. Kantosho, czyli nagrodę za wykazanie ducha walki, w kategorii dan otrzymał Kajetan Kociszewski, a w kategorii kyu Krzysztof Malinowski. Z kukłą w efektownych zmaganiach na czas najlepiej rozprawili się Joanna Labak i Krzysztof Bosak.

Więcej o kendo na Śląsku Cieszyńskim na Genryoku Kendo Dojo.

 

mk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6+2=*

Diuni, 2014-05-18 godz. 14:26
Po raz pierwszy widziałam takie zawody i trudno się było połapać. Jednak i tak przyjemna odmiana od oglądania kopaczy
wiślanin, 2014-05-18 godz. 00:28
Działo się, super! Dzieciaki najlepsze!:)
OK, zamknij