13 grudnia 2017, imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Juliusz,

Bielsko-Biała
13.12.2017
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:poł 3km/h

jutro: pojutrze: -1°
Reno
artykul,jaszczurowa_bawila_sie_cala_wioska,57641.htmljaszczurowa_bawila_sie_cala_wioska

Kultura i rozrywka

2017-08-12 19:40 (Komentarze: 0)      

Jaszczurowa: Bawiła się cała wioska


Kilkaset osób obejrzało widowisko plenerowe zaprezentowane w ramach projektu kulturalnego „Lato w teatrze".

Głównymi aktorami widowiska łączącego sztukę teatralną, cyrkową i pokaz multimedialny było kilkudziesięcioro dzieci i nastolatków z mucharskiej gminy, którym towarzyszyli opiekunowie projektu oraz łemkowska kapela Uherce i Olek Dyyak.

Wakacyjne warsztaty w gminie Mucharz (przy Zespole Szkół w Jaszczurowej) zorganizowało Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej Teatr Rondo, współpracując z gminą Mucharz, Zespołem Szkół w Jaszczurowej i i 130 Drużyną Starszoharcerską „Stu trzydziestu z Mucharza" im. ks. Józefa Poniatowskiego.

 „Lato w teatrze" to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Zajęcia prowadzono w 4 grupach warsztatowych, była także wycieczka górska.

Grupę teatralno-kuglarską prowadzili Katarzyna Sygitowicz Sierosławska (odpowiedzialna za reżyserię wydarzenia finałowego) i Maciej Sierosławski. Grupa scenograficzna pracowała pod kierunkiem Radosława Bułtowicza, grupą muzyczną opiekowali się Oleg Dyyak, Marta Graban-Butryn, Sylwia Edyta Piekarczyk, Piotr Deptuła i Krzysztof Butryn, z kolei grupa promocyjno-dziennikarska działała pod kierunkiem Magdaleny Szubielskiej.

 

Autorem fotoreportażu jest Bogdan Szpila

 

szpil

Powiaty: Wadowice

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
1+9=*

OK, zamknij