20 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna

22°
Bielsko-Biała
20.06.2018
  • Wilgotność: 77%
  • Wiatr:zach 1km/h

jutro: 28°10°pojutrze: 16°
artykul,jesien_w_rytmie_tanga,5739.htmljesien_w_rytmie_tanga

Kultura i rozrywka

2012-10-30 13:47 (Komentarze: 0)      

Jesień w rytmie tanga


Tegoroczna jesień powiała mrozem i zaskoczyła śniegiem. Na przekór temu atmosfera panująca w DPS „Dom Nauczyciela” w Bielsku-Białej jest niemalże letnia, a w ostatnich dniach podgrzewają ją dodatkowo gorące rytmy argentyńskiego tanga.

Jak mówią pracownicy i opiekunowie z Domu Nauczyciela - jesień to dobry czas na organizowanie imprez w Domu Pomocy Społecznej. Starają się więc jak mogą, by umilić swym podopiecznym długie i szare jesienne popołudnia. W zeszłym tygodniu w sukurs pracownikom DPS przyszły Stowarzyszenie Tanga Argentyńskiego Bielsko-Buenos Tango.

26 października (w piątek) członkowie Stowarzyszenia BB Tango zorganizowali w Domu Nauczyciela pokazowy występ z udziałem związanych z obiema organizacjami tancerzy tanga. Mieszkańcy domu mieli możliwość obejrzenia tanecznych popisów członków stowarzyszeń, a po nich zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.

Z kolei w sobotę seniorzy zostali zaproszeni do „Starej Szmergielni” na wieczór z tangiem argentyńskim połączony z koncertem duetu Pa Dos. Przedstawiciele Domu Nauczyciela mieli okazję delektować się piękną muzyką, przywodzącą na myśl wspomnienia z lat młodości. Poza tym najpierw z zainteresowaniem przyglądali się parom tańczącym tango, a później sami spróbowali własnych sił na parkiecie sali balowej.

Te dwa dni na pewno ubarwiły nie tylko szarą i mroźną jesień zza okna, ale też, co najważniejsze - jesień życia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Dom Nauczyciela”.

BB Tango planują organizację kolejnych pokazów dla bielskich seniorów. Najbliższy - już w tym tygodniu - w DPS „Samarytanin”.

B.M.

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
1+1=*

OK, zamknij