23 lipca 2018, imieniny obchodzą: Apolinary, Bogna, Brygida, Sława

28°
Bielsko-Biała
23.07.2018
  • Wilgotność: 71%
  • Wiatr:płn 7km/h

jutro: 26°14°pojutrze: 26°15°
artykul,jezioro_mucharskie_wypoczynek_na_wlasna_odpowiedzialnosc,66064.htmljezioro_mucharskie_wypoczynek_na_wlasna_odpowiedzialnosc

Wydarzenia

2018-07-10 10:55 (Komentarze: 5)      

Jezioro Mucharskie: Wypoczynek na własną odpowiedzialność


Oficjalnie otwarte przez premier RP Beatę Szydło latem ubiegłego roku Jezioro Mucharskie nie tylko w upalne dni jest oblegane przez turystów. Tymczasem jest to nadal teren budowy, a przebywanie nad wodą jest… nielegalne.

Obiekt nie doczekał się jeszcze regulaminu użytkowania, nie ma też wyznaczonych miejsc do odpoczynku. Toteż policja nie ma możliwości egzekwowania regulaminu, a wypoczywający nie muszą obawiać się mandatu. Na wodzie jest sporo żaglówek, kajaków, pontonów. Wybierając się nad Jezioro Mucharskie warto pamiętać, że w wielu miejscach tuż przy brzegu głębokość gwałtownie wzrasta (do kilkunastu metrów!), toteż rozwaga jest jak najbardziej pożądana.  

Nadal nie wiadomo, kiedy mieszkańcy i turyści doczekają się bezpiecznych miejsc do wypoczynku nad Jeziorem Mucharskim. Państwo (Wody Polskie) nadal zwleka z przekazaniem samorządom obiecanych gruntów. Warto przypomnieć, że gminy Mucharz i Stryszów mają tzw. promesę, czyli zobowiązanie państwa o przekazaniu działek nad wodą samorządom. Póki co, rząd łamie podpisane przez siebie zobowiązanie.

 

szpil

Powiaty: Wadowice

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7-2=*

wołanie z jeziora, 2018-07-12 godz. 18:15
Sytuację temperowała w lipcu ub. roku premier. - Żyjemy w określonym momencie - mówiła Beata Szydło w lipcu. - Polacy zarabiają tyle, ile zarabiają-piekielnie mało. I dlatego trzeba znaleźć sposób na budowanie odpowiednich relacji pomiędzy zarobkami władzy a zarobkami obywateli. Po czym przyznała sobie i swojakom nagrody. Czcijcie ojca R. i koniecznie szanujcie kasę jego. Mądrych rządzących-kiedy? -ześlesz nam Panie?
Jan, 2018-07-11 godz. 10:57
Sołtyska robiła wycieczki i jaja z ludzi a ciemny lud wiejski to kupuje tak ich ociemniają czarni i Szatan z Torunia.
nie po kolei, 2018-07-10 godz. 22:30
A czy pałac w Puszczy Noteckiej i hotel na Krowiarkach Pan Redaktor widział ? Niby prawo i sprawiedliwość ale tak naprawdę to z przymróżeniem oka. TQM się liczy
nei po kolei, 2018-07-10 godz. 22:27
W Polsce jak kto chce. A na bałaganie korzysta każda władza-od lewicy po prawicę. Takie europejskie średniowiecze w stosunkach społecznych.
po kolei?, 2018-07-10 godz. 11:29
Władza postępuje podobnie. W Tomicach oficjalne otwarcie placu zabaw ma być jutro a od wczoraj dzieci z opiekunami plac użytkują. Również nikt nie słyszał o regulaminie użytkowania a w tym o nadzorze. Jak najszybciej pochwalić się odbiorem wewnętrznym (plac odebrano w piątek) ale kompletność w temacie zostawiona jest na plan dalszy. I niby wszystko pasuje bo czego chcieć, jest udostępnione na dziko, przed terminem.
OK, zamknij