21 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

33°
Bielsko-Biała
21.06.2018
  • Wilgotność: 71%
  • Wiatr:poł 10km/h

jutro: 16°pojutrze: 15°
artykul,jordanow_miliony_do_wziecia,58322.htmljordanow_miliony_do_wziecia

Wydarzenia

2017-09-08 14:54 (Komentarze: 6)      

Jordanów: Miliony do wzięcia


Jordanów, w którym od lat prowadzone są tylko drobne inwestycje, stanął przed szansą na zmianę tego stanu rzeczy. Złożony przez samorząd wniosek o dofinansowanie rozbudowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pozytywnie przeszedł wszystkie etapy oceny.

Miastu przyznano dotację w wysokości 17,7 mln zł. Pełne koszty realizacji przedsięwzięcia oszacowane zostały na ponad 27 mln zł. Aby skorzystać z dofinansowania, trzeba jeszcze przekonać mieszkańców, by zgodzili się na proponowane rozwiązania kanalizacyjne, co może się okazać niemałym wyzwaniem. Jak już pisaliśmy, są w Jordanowie miejsca, gdzie główne kolektory mają przecinać ogromną ilość prywatnych działek. A właściciele niektórych z nich nie ukrywają, że są temu zdecydowanie przeciwni. Czy uda się ich nakłonić do zmiany decyzji? Burmistrz miasta Iwona Bilska na swoim facebookowym profilu optymistycznie napisała: Jestem przekonana, że dzięki mądrości i odpowiedzialności mieszkańców oraz aktywnej współpracy zadanie zostanie wykonane. 

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9-7=*

Zig, 2017-09-11 godz. 10:07
do Ole: Już widzę tłumy chętnych do podłączania się przy tych stawkach opłat za ścieki i wodę. Skoro, jak piszesz, że walka trwała o te pieniądze od początku kadencji, to po co były te podwyżki? A tu wyszło, że tu się staramy o dotację, a z drugiej strony wysokością opłat zniechęcamy mieszkańców do podłączania się. I gdzie tu jakaś logika?
Ole , 2017-09-10 godz. 17:33
Jakie głupoty. Nigdy nic nie zrobimy. Walka o te 17 milionów trwała od początku kadencji. Za gotówkę z kasy to można wybudować latryny na planach. Pozdrawiam
Józef, 2017-09-10 godz. 12:08
Mieszkańcy jechałem ostatnio drogą od Łętowni do Jordanowa i tak sobie myślę jak wszystko na tej ulicy jest zaniedbane nie mówiąc że jedne wyboje stare chodniki, zarośnięte koło nich ulica bardzo zaniedbana, a droga jak za czasów nie dzisiejszych, wjeżdżasz od tej strony do rynku brzydko droga posklejana chodniki krzywe, Miasto bardzo zaniedbane, planty stare jak za komuny NIC się nie robi w tym mieście, Pani Burmistrz zaniedbała miasto.Bardzo, Jest nadwyżka w budżecie miasta, ale to i tak mało by pokryć całość inwestycji Pani Burmistrz musi zaciągnąć dług i kolejne lata następca musi spłacać. nie robiąc Nic dla miasta, kanalizacja no nie wiem, powinna być ale będziemy płacić przy TAK DUŻYCH podwyżkach raz tyle co za wodę. A działki też mi szkoda tyle lat pracuje sie nad jej wyglądem.są drogi i wokół nich miejsce na kanalizacje. Pani Burmistrz teraz gdy zbliża sie rok wyborczy coś próbuje działać ale jakim kosztem znów Naszym.
Jolka , 2017-09-10 godz. 11:33
Powiem, tak, tego się nie chce komentować. Zobaczcie czy na Piłsudskiego są ślady robionej kanalizacji. Lepiej niech nas zje smród, bród i robaczkowego. Pozdrawiam
Daniel, 2017-09-08 godz. 16:55
Drugi albo trzeci punkt.., projekt kanalizacji np na Mickiewicza cały czas był brany pod uwagę że pójdzie pod chodnikiem i z dziada pradziada do tzw. wczoraj: zrobimy chodnik po kanalizacji; a teraz o chodniku już nie ma mowy, bo jakiś mądry wymyślił kanalizację po działkach.. bo tak mu się chyba podoba, zważywszy że 80% domów ma odpływy właśnie od strony chodnika. O podwyżce, rzeczywiście już nie mówiąc.. ale będzie chcieliśmy to wy nie chcecie; miłego weekendu.
drugi punkt widzenia, 2017-09-08 godz. 15:48
W zeszłym roku była drastyczna podwyżka stawek za m.in. ścieki, która może spowodować, że mieszkańcy nie będą chcieli się podłączać do sieci. Nie można teraz więc pisać, że dzięki mądrości i odpowiedzialności mieszkańców zadanie może zostać wykonane, bo można równie dobrze powiedzieć, że trzeba było się w zeszłym roku zastanowić i nie wprowadzać w życie podwyżki opłat.
OK, zamknij