17 lipca 2018, imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga

17°
Bielsko-Biała
17.07.2018
  • Wilgotność: 97%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 18°16°pojutrze: 19°16°
artykul,kamila_robi_najlepsze_drinki,63874.htmlkamila_robi_najlepsze_drinki

E - EDUKACJA

2018-04-12 14:02 (Komentarze: 0)      

Kamila robi najlepsze drinki!


Kamila Janko, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, zdobyła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie barmańskim „Calvados Nouvelle Vogue 2018”, który odbył się we Francji.

Reprezentantka cieszyńskiej szkoły, przygotowywana przez nauczycielkę Katarzynę Kimszal, wygrała w lutym eliminacje krajowe, co stało się dla niej przepustką do wyjazdu nad Loarę. W 22. zmaganiach barmanów rywalizowali uczestnicy z Niemiec, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Łotwy, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Rosji, Szwecji, Szwajcarii i Francji. Tematem przewodnim konkursu były warzywa. Zadanie barmanów było z pozoru proste: w ciągu 5 minut musieli przygotować cztery koktajle, które doprowadzą podniebienia jurorów do rozkoszy.

Kamila Janko poradziła sobie rewelacyjnie i w kategorii „Młody Talent” zdobyła pierwsze miejsce oraz wyróżnienie za najlepszą pracę techniczną. Drink o nazwie „Normand Breeze”, będący połączeniem calvadosu ze świeżym sokiem z ogórka, zachwycił arbitrów świeżością i aromatycznym zapachem.

szyk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5+9=*

OK, zamknij