22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

15°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:wsch 4km/h

jutro: 30°19°pojutrze: 28°16°
artykul,kolarze_przemkneli_przez_zywiecczyzne,66662.htmlkolarze_przemkneli_przez_zywiecczyzne

Sport

2018-08-08 22:20 (Komentarze: 3)      

Kolarze przemknęli przez Żywiecczyznę


Tłumy ludzi pojawiły się w wielu miejscach na Żywiecczyźnie, gdzie przejeżdżał 75. Wyścig Tour de Pologne.

Kolarze przejeżdżali przez Żywiecczyznę dwukrotnie. Najpierw we wtorek (7 sierpnia) do powiatu żywieckiego wjechali od Porąbki, a następnie pomknęli szosą przez Międzybrodzie Bialskie, Czernichów i Tresną do Żywca. Tu przejechali ulicą Krakowską, obwodnicą północną, mostem na Sole i ul. Wesołą w kierunku Pietrzykowic. Następnie w Łodygowicach skręcili na Rybarzowice i pojechali na metę do Szczyrku. Był to etap 4 z Jaworzna do Szczyrku.

Z kolei dzisiaj (8 sierpnia) w etapie 5 z Kopalni Soli Wieliczka do Bielska-Białej na teren Żywiecczyzny wjechali od Huciska do Pewli Wielkiej. Stamtąd pojechali przez Jeleśnię, Pewel Małą, Rychwałdek, Rychwałd, Łękawicę, Żywiec Oczków, Tresną, Czernichów, Międzybrodzie Bialskie i dalej przez Przełęcz Przegibek do Bielska-Białej.

W wielu miejscach na trasie pojawiło się wiele osób, które dopingowały przejeżdżających kolarzy.

- A przy tym było pełno samochodów z obsługi i serwisowych. Chyba dwa razy więcej niż samych kolarzy - komentował ktoś z widzów na zaporze w Tresnej.

Wśród kibiców byli i... wrogowie kolarstwa.

- Musimy to oglądać przymusowo, bo zamknięta została droga. I to już drugi dzień z rzędu w godzinach szczytowych. I na co komu taki sport u nas? - denerwował się z kolei jeden z kierowców.

 

ps

Powiaty: Żywiec

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+8=*

Marianna, 2018-08-18 godz. 13:43
Nie wiadomo dlaczego za wyscigiem pomknął były kolarz Pan Mieczysław z Sporysza Trener kolarski ochroniarz z Jelesni.Chyba mu odbiło jechał zziajany i znużony przecież On ma 80 lat.Cos niedobrego się dzieje w kręgu kolarzy.
1910, 2018-08-09 godz. 19:37
W pełni się zgadzam z Barnaba narzekają cały czas na wszystko.Niestety to takie polskie a robić nie ma komu cytując klasyka.Zazdrość że ktoś ma więcej niż on ręce opadają.AMEN.
Barnaba, 2018-08-09 godz. 15:02
"- Musimy to oglądać przymusowo, bo zamknięta została droga. I to już drugi dzień z rzędu w godzinach szczytowych. I na co komu taki sport u nas? - denerwował się z kolei jeden z kierowców." typowy osobnik któremu wszystko wszędzie przeszkadza, droga zamknięta kilkanaście minut, a niektórym świat się zawali...
OK, zamknij