25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

18°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 54%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°14°
artykul,koledowanie_po_bestwinsku_aktualizacja,8113.htmlkoledowanie_po_bestwinsku_aktualizacja

Kultura i rozrywka

2013-01-21 19:50 (Komentarze: 0)      

Kolędowanie po bestwińsku (aktualizacja)


W miłej atmosferze spędzili niedzielny wieczór mieszkańcy Bestwiny, którzy przyszli na wspólne kolędowanie do miejscowej OSP.

Na początku na scenie zaprezentował się chór parafialny Ave Maria, którego członkowie zaśpiewali najpiękniejsze kolędy, wprowadzając gości w świąteczny nastrój. Tuż po nim można było posłuchać repertuaru chóru Allegro. Prawdziwie gorąco zrobiło się, gdy na deskach znaleźli się członkowie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Bestwina. Zaprezentowali się w barwnych strojach, odgrywając scenkę przyjęcia kolędników. Nie zabrakło diabła, Żyda, śmierci, Heroda… Śmiechom i brawom nie było końca. Na końcu przyszedł czas na występ podopiecznych Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem”. W pięknych strojach zaśpiewali kolędy, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

Koncert zorganizowano właśnie na ich rzecz. Można było wesprzeć stowarzyszenie finansowo, a jego podopieczni wykonali ozdoby, które można było zabrać na pamiątkę.

Stowarzyszenie „Razem” działa od 1994 roku, za cel stawiając sobie pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Od początku istnienia pomaga swym podopiecznym w integrowaniu się ze społeczeństwem i przyuczaniu ich do codziennego życie w grupie. Od 2009 roku stowarzyszenie zainicjowało budowę Domu Stałego Pobytu dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Bestwinie. Obecnie budowa ośrodka jest już w fazie wykańczania wnętrz. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia i ludzi dobrego serca wspierających ten projekt, w tym roku ma być oddany do użytku dom stałej opieki, który będzie oazą spokoju dla jego mieszkańców i miejscem gwarantującym im godne życie bez społecznego wykluczenia. Ośrodek będzie też miejscem spotkań integracyjnych członków stowarzyszenia i ich przyjaciół.

Stowarzyszenie „Razem” jest organizacją pożytku publicznego, na rzecz której można przekazywać 1 proc. w corocznym zeznaniu podatkowym PIT (nr KRS 0000114639).

Podczas koncertu kolęd w Bestwinie udało się zebrać 1 507 zł, co jest małym, ale kolejnym kroczkiem w stronę wykończenia Domu Stałego Pobytu dla podopiecznych stowarzyszenia.

Wioleta Gandor, Marcin Kowalski

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-2=*

OK, zamknij