23 lutego 2018, imieniny obchodzą: Romana, Roman, Damian, Polikarp

-4°
Bielsko-Biała
23.02.2018
  • Wilgotność: 85%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: -4°-14°pojutrze: -8°-18°
artykul,kolejka_na_skrzyczne_wizualizacja_dolnego_peronu,54627.htmlkolejka_na_skrzyczne_wizualizacja_dolnego_peronu

Sport

2017-04-19 09:32 (Komentarze: 0)      

Kolejka na Skrzyczne. Wizualizacja dolnego peronu


Trwa modernizacja pierwszego odcinka kolejki na Skrzyczne, wiodącego z centrum Szczyrku na Halę Jaworzynę. Szczyrkowski Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich udostępnił wizualizację, pokazującą jak po modernizacji będzie wyglądała dolna stacja wyciągu (foto obok i poniżej).

Sezon zimowy w ośrodku narciarskim na Skrzycznem należącym do COS zakończył się 26 marca. Modernizacja ruszyła pełną parą niedługo po tym. Prace zaczęły się od demontażu starej, dwuosobowej kolei krzesełkowej wraz z peronami stacji dolnej i górnej. W najbliższych tygodniach mają zostać wykonane - między innymi - fundamenty pod obie stacje i podpory na trasie kolei. W planach są także przebudowa budynku obsługi stacji wraz z zapleczem socjalnym i niezbędnymi instalacjami, a także budowa magazynu krzesełek, linii kablowych oraz stacji trafo z rozdzielniami elektrycznymi.

Górny odcinek kolejki - z Jaworzyny na szczyt Skrzycznego - ruszy po trwającym aktualnie obowiązkowym przeglądzie technicznym. Do dyspozycji turystów będzie pozostawać w każdy weekend maja i czerwca, a od 1 lipca codziennie - przez całe wakacje.

Fot. FB COS OPO Szczyrk

best

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4-4=*

OK, zamknij