25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

18°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 54%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°14°
artykul,kolory_sportu_sportowe_zyczenia_na_nowy_rok,51490.htmlkolory_sportu_sportowe_zyczenia_na_nowy_rok

Sport

2017-01-04 22:58 (Komentarze: 0)      

KOLORY SPORTU: Sportowe życzenia na Nowy Rok


Pożegnaliśmy 2016 rok. Nie był on przełomowy dla naszego sportu, ale jednak ku pokrzepieniu serc kibiców z Bielska-Białej, Podbeskidzia czy Beskidów - wciąż w zrównoważony sposób się rozwija. Pięknieje nam baza sportu, tego dla rekreacji i naszego zdrowia, ale mamy też coraz więcej nowoczesnych aren, z których korzystają sportowcy wyczynowi. Na wyniki naszych profesjonalnych, ligowych drużyn nie mamy większego wpływu, bo decyduje o tym ścisłe kierownictwo klubów, szkoleniowcy, jak i sami zawodnicy. Ale jednak emocje nas nie opuszczają, bowiem wszystkim zależy na sukcesach naszego sportu. Każdy sportowiec, drużyna czy też klub ma swoje aspiracje, swoje plany na najbliższy rok.

Czego mogę naszym sportowcom życzyć w Nowym Roku? Jasne, że przede wszystkim zdrowia. To „oczywista oczywistość”, cytując słowa klasyka. O to jestem spokojny, bo naszymi sportowcami opiekują się i ich leczą oraz dbają o ich powrót do zdrowia znakomici bielscy lekarze specjaliści medycyny sportowej,tacy jak dr Stanisław Ptak, dr Robert Gulewicz, jak dr Bronisław Dębski czy wspaniały medyk i pasjonat sportu dr Klaudiusz Komor- najlepszy siatkarz wśród lekarzy i najlepszy lekarz wśród siatkarzy. Dzięki jego osobistym staraniom i zaangażowaniu Bielsko-Biała będzie niebawem po raz kolejny miejscem turnieju o Mistrzostwo Polski lekarzy w siatkówce. No i w ten sposób doszliśmy do siatkówki.

Był taki czas, że nasze miasto uważano za nieoficjalną stolicę tej dyscypliny. Niewiele było ośrodków posiadających w ekstraklasie zespoły kobiet i mężczyzn. Dzisiaj to się trochę zmieniło, ale musimy wspólnie dbać o nasz siatkarski wizerunek w kraju. „BKS Biała to nasza duma i chwała!”. Chciałbym, aby tak nadal śpiewali kibice tego klubu. 8 tytułów Mistrza Polski, 8 trofeów Pucharu Polski, wielkie gwiazdy polskiej siatkówki, z których wiele grało w barwach BKS-u. To do czegoś zobowiązuje. Ostatnio nastąpiło w tym klubie sporo zmian tak w ekipie zarządzającej, bo nowym prezesem odpowiedzialnym za żeńską siatkówkę został Andrzej Pyć, jak i na stanowisku szkoleniowca, bowiem Mariusza Wiktorowicza zastąpił trener z Norwegii, Tore Aleksandersen. Nowy rok, nowe nadzieje w BKS-ie. Życzę temu zasłużonemu klubowi powrotu na ścieżkę sukcesów, by nie daj Boże nie poszedł w ślady Czarnych Słupsk, Winiar Kalisz, Płomienia Milowice, Kolejarza Katowice, Gedanii Gdańsk i paru jeszcze innych siatkarskich zespołów, kiedyś możnych naszej ligi, a dziś zupełnie zapomnianych. Na razie zmiana trenera nie wyszła BKS-owi na dobre, bo w ostatnim meczu roku siatkarki przegrały z ŁKS-em 1:3. BKS-owi w nowym roku życzyłbym też powrotu ze swoimi meczami do hali pod Dębowcem, mimo mojego wielkiego sentymentu do klubowej sali przy ul. Rychlińskiego. Siatkarki zasługują przecież na to, by grały w sportowym salonie miasta, jakim jest hala pod Dębowcem.

Siatkarzom BBTS-u życzę kadrowej stabilizacji w przyszłych sezonach, utrzymania (i zgrania) ekipy dłużej niż przez jeden rok. Myślę, że sukces sportowy w BBTS-ie nadejdzie, ale potrzeba trochę czasu, cierpliwości i spokoju, tego też im życzę. Walecznym Góralom, podopiecznym Jana Kocjana, życzę powrotu do Ekstraklasy. Czy to możliwe? Uważam, że tak, nawet w takiej sytuacji, bowiem rozgrywki i zaplecze Ekstraklasy są mało stabilne, a każdy mecz jest wielką niewiadomą. Liczę na dobre przygotowanie zespołu, wydobycie piłkarskiego potencjału i futbolowej jakości z zawodników, oraz na serię wygranych meczów, awans w tabeli i wreszcie na... Ekstraklasę. Klub jest stabilny organizacyjnie i finansowo. Myślę, że trener Kocjan wyzwoli i uwolni sportowe walory i piłkarską jakość futbolistów Podbeskidzia. Tego im serdecznie życzę. Rekordzistom i futsalowcom z Cygańskiego Lasu życzę kolejnego tytułu Mistrza Polski i Pucharu Polski oraz utrzymania wizerunku najlepszego klubu piłki halowej w Polsce. Uważam, że jest to możliwe przy tak perfekcyjnym i profesjonalnym zarządzaniu klubem jak czyni to prezes Janusz Szymura. Życzę im ciekawych meczów w europejskich pucharach, przy wypełnionej kilkoma tysiącami widzów hali pod Dębowcem. Wielu sukcesów w nowym roku życzę też bielskim tenisistom, tym ziemnym i tym stołowym. Tym ostatnim by nawiązali do sukcesów z dawnych lat, równo sprzed dwudziestu, kiedy to żeński zespół Ogrodnik Bielsko-Biała, prowadzony przez trenera Marka Gracza, był czołową drużyną w kraju, a w pamiętnym meczu z wielokrotnymi Mistrzyniami Polski, Siarką Tarnobrzeg, niepokonaną w lidze przez 10 lat, zwyciężył 4:3 przy ogromnym aplauzie bielskiej publiczności, która wypełniła halę na Widoku do ostatniego miejsca. A gwiazdami zespołu Marka Gracza były między innymi takie zawodniczki jak wielokrotna mistrzyni Polski Alina Mikijaniec i wielokrotna mistrzyni Litwy Jolanta Prusiene. Życzę sukcesów tenisistom ziemnym, aby dzisiejsze osiągnięcia grup młodzieżowych klubu Advantage przełożyły się również i na grupy seniorskie. Wiele życzeń mam również do przekazania bielskim lekkoatletom, a szczególnie uprawiającym tę dyscyplinę w klubie Sprint Bielsko-Biała. Chciałbym, aby funkcjonowały grupy szkoleniowe nie tylko w konkurencjach biegowych, ale również i technicznych, jak skoki i rzuty. Pragnąłbym też, aby grupy seniorskie były objęte szkoleniem w tym klubie. Koszykarzom bielskiego klubu Basket Hills życzę podtrzymywania swojej pasji do tego sportu, rozwoju zespołu i awansu do wyższych klas rozgrywkowych. Aktualnym mistrzom Bielska-Białej, zespołowi piłkarskich oldbojów - Bielskim Orłom gratuluję tego sukcesu i życzę, by każdego roku, jak trwa to już od dziesięciu lat, rozpoczynali swoje piłkarskie zmagania od pięknego w swoim piłkarskim wymiarze, tradycyjnego pojedynku rozgrywanego w Nowy Rok z drużyną oldbojów z Wilkowic.

Bielskiej młodzieży szkolnej życzę wielu wrażeń z poznawania naszego sportu przez zwiedzanie Izby Pamięci Sportu w siedzibie Beskidzkiej Rady Olimpijskiej na nowym Stadionie Miejskim. Całemu bielskiemu sportowi życzę mądrych prezesów, bogatych sponsorów, zdolnych szkoleniowców, ambitnych i utalentowanych zawodników, a czytelnikom moich felietonów „Kolory sportu” - samych sukcesów w nowym roku 2017!

 

SŁAWOMIR WOJTULEWSKI

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5-6=*

OK, zamknij