20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

32°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 43%
  • Wiatr:zach 3km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 27°16°
artykul,kongres_kobiet_i_lowienie_cennych_perel,3470.htmlkongres_kobiet_i_lowienie_cennych_perel

KONGRES 2012

2012-08-09 07:00 (Komentarze: 0)      

Kongres Kobiet i łowienie cennych pereł!


22 września w Bielsku-Białej odbędzie się, przygotowywany już po raz trzeci, Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia. Upłynie pod hasłem „Być kobietą zdrową i aktywną”. W trakcie kongresu zostanie ogłoszony werdykt w konkursie na wybór „Perły Podbeskidzia” - kobiety z naszego regionu, której postawa życiowa i działalność na rzecz lokalnych społeczności są przez nie szczególnie doceniane.

Kongres organizują Stowarzyszenie „Ewa - Maja - Krystyna. Kobiety dla kobiet” oraz Beskidzka Inicjatywa Lokalna. Honorowy patronat sprawuje nad nim poseł Mirosława Nykiel. Skąd idea regionalnego kongresu? Jest on promocją feminizmu? - Zainspirował mnie Ogólnopolski Kongres Kobiet. Pomyślałam, że warto coś takiego robić w wymiarze lokalnym. Już nie pamiętam przy jakiej okazji zwierzyłam się z tego pomysłu kanclerz Wyższej Szkoły Administracji, Renacie Rosowskiej. „Wiesz, ja też o tym myślę!” - usłyszałam, więc kolejne nasze spotkanie poświęcone już było organizacji pierwszego kongresu. Promocja feminizmu? Nie, to ma być święto kobiet. Spotkanie, które je integruje, pokazuje jakimi są, jakie mają problemy i jak im się mogą przeciwstawić. To okazja do uczenia się nawzajem od siebie - wyjaśnia Mirosława Nykiel.

Wybory „Perły Podbeskidzia”, którą poznamy dopiero podczas jesiennego kongresu, zaczynają się... już dzisiaj! Informacje dotyczące zgłaszania kandydatek są dostępne są poniżej. Nie można zapomnieć o podstawowym wymogu przy zgłaszaniu kandydatek, jakim jest ich zgoda na pretendowanie do miana „Perły Podbeskidzia”. - To nie mają być kobiety z pierwszych stron gazet. Odwrotnie, szukamy pań nieznanych szerszemu gronu, a które doceniane są przez najbliższe, lokalne otoczenie za pokonywanie przeciwności losu, działalność społeczną, wrażliwość na los drugiego człowieka. Rozejrzyjmy się wokół! Bardzo często tak bywa, że szlachetnych, ofiarnych, zacnych ludzi mamy na wyciągnięcie ręki, a nie dostrzegamy ich - apeluje Mirosława Nykiel. Nagrodą w konkursie jest statuetka autorstwa Lidii Sztwiertni - „Anioł z perłą”. Po raz pierwszy została przyznana w zeszłym roku. Otrzymała ją bielszczanka Grażyna Chorąży za, między innymi, ogromne zaangażowanie w budowę ośrodka Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego.

Termin dostarczania formularzy upływa 9 września. Z nadesłanych kandydatur Kapituła Kongresu skompletuje nominowanych do „Perły Podbeskidzia” i wybierze laureatkę.

Wrześniowy Kongres odbędzie się w bielskiej Wyższej Szkole Administracji. Rejestracja zgłoszeń osób, które chciałyby w nim uczestniczyć, rozpocznie się 13 sierpnia.


To, co najważniejsze w regulaminie „Perły Podbeskidzia”

- Inicjatorem i sponsorem Konkursu jest Stowarzyszenie „Ewa - Maja - Krystyna. Kobiety dla kobiet”.
- Organizatorem Konkursu jest ww. Stowarzyszenie.
- Strategicznym patronem medialnym jest Regionalny Portal Informacyjny beskidzka24.pl, a patronat prasowy objęła Kronika Beskidzka.
- Edycja roku 2012 będzie trwała od 9.08.2012 r. do 9.09.2012 r. Następnie do pracy przystąpi Kapituła Konkursu.
- Obsługą organizacyjną Konkursu zajmuje się Sekretariat Konkursu z siedzibą: 43-300 Bielsko-Biała, ul. Modrzewskiego 12, tel.: 600-347-339, e-mail: kongres@kobietydlakobiet.eu, str. internetowa: www.kongreskobiet.eu.

Nagrodą „Perła Podbeskidzia” mogą być uhonorowane kobiety, które: a) poprzez swoje działania mają wpływ na otoczenie, są pozytywnym wzorem społecznym, b) jednorazowo dokonały czegoś wyjątkowego, co miało wpływ na inne osoby, pociągając za sobą lawinę pozytywnych społecznie działań, c) konsekwentnie dążą do celu z poszanowaniem godności i działając na rzecz realizacji zadań pożytku publicznego, d) nigdy dotąd nie były publicznie wyróżniane.

Warunkami przyjęcia kandydatury w Konkursie są m.in.: a) poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego, będącego załącznikiem do Regulaminu. Formularz, zapisany w formacie „.doc'”, „.odt'”, „.pdf”, należy wysłać pod adres: kongres@kobietydlakobiet.eu bądź dostarczyć osobiście lub pocztą do sekretariatu Organizatora Konkursu w wyznaczonym terminie, tj. od 9.08.2012 r. do 9.09.2012 r. Należy dołączyć zgodę na używanie przez Stowarzyszenie „Ewa - Maja - Krystyna. Kobiety dla kobiet” danych osobowych, które zostaną wykorzystane na potrzeby Konkursu i Kongresu oraz przyszłych inicjatyw Stowarzyszenia, b) przesłanie kwestionariusza po uprzednim zgłoszeniu kandydatury do Organizatora konkursu pod adres Stowarzyszenia.

Pełny regulamin można znaleźć tutaj.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

 

Odwiedź strony internetowe:

- Kongresu Kobiet Podbeskidzia

- poseł Mirosławy Nykiel

- stowarzyszenia Ewa - Maja - Krystyna. Kobiety dla kobiet


- Wyższej Szkoły Administracji

 

mot, mk

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Zobacz filmy


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5-9=*

OK, zamknij