20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

32°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 43%
  • Wiatr:zach 3km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 27°16°
artykul,kongres_kobiet_maria_sysak-lyp_„perla_podbeskidzia”,14977.htmlkongres_kobiet_maria_sysak-lyp_„perla_podbeskidzia”

KONGRES KOBIET

2013-09-21 14:33 (Komentarze: 4)      

Kongres Kobiet. Maria Sysak-Łyp „Perłą Podbeskidzia”!


Maria Sysak-Łyp, prezes stowarzyszenia „Razem”, otrzymała trzeci w historii tytuł „Perły Podbeskidzia”. Wybór ogłoszono podczas IV Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, który rozpoczął się w sobotę tuż po 10.00.

Kongres odbywa się w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej. Przyciągnął kobiety z całego regionu oraz wielu znamienitych gości, w tym ambasadora USA w Polsce Stephana Mulla, przedstawicielki rządu, parlamentu i władz lokalnych samorządów.

Gości przywitały Mirosława Nykiel, honorowy patron kongresu, Renata Rosowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Ewa - Maja - Krystyna „Kobiety dla Kobiet”, które organizuje to wydarzenia oraz Ewa Sakowska, prezes współorganizatora - Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej.

Na scenę auli WSA wyszło wielu gości, z których każdy miał coś wyjątkowego do przekazania. Szczególne brawa otrzymały Anna Grygierek i Janina Żagan - panie burmistrz, odpowiednio - Strumienia i Skoczowa, które opowiadały o bezprecedensowym udziale kobiet we władzach samorządów na Śląsku Cieszyńskim. Wartościowe wykłady o wizerunku kobiet, wyzwań, które przed nimi stają oraz ich zdrowiu wygłosili prof. Krzysztof Gajdka, prof. Marek Rembierz i dr Katarzyna Rygiel. Do zgromadzonych pań przemówiły ponadto sekretarz stanu Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, poseł Małgorzata Kidawa-Błońska, przewodnicząca Ambasady Przedsiębiorczości Kobiet oraz lokalne kobiety sukcesu, z Natashą Pavluchenką na czele.

Najbardziej podniosłym momentem było ogłoszenie wyników trzeciego konkursu na „Perłę Podbeskidzia”. Piękne zdjęcia wszystkich pięciu nominowanych pań, autorstwa Adriana Lachonia, goście mogli obejrzeć udając się na aulę. Zaszczytny tytuł, nagrody i statuetkę Lidii Sztwiertni, z rąk przewodniczącej kapituły Grażyny Staniszewskiej i poseł Mirosławy Nykiel odebrała Maria Sysak-Łyp. „Perła 2013 roku” jest prezesem Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem”. Ledwie dwa dni wcześniej udało jej się otworzyć w Bestwinie dom stałego pobytu dla 22 osób niepełnosprawnych.

Wśród nominowanych do „Perły” znalazły się ponadto: Urszula Sordyl - nauczyciel i przedsiębiorca, Urszula Słowik - sołtys Drogomyśla, Barbara Nowicka - animator kultury i Maria Satława, emerytowany pedagog, nauczyciel akademicki.

Po „perłowych” emocjach przyszedł czas na odprężenie. Na scenę wyszli bowiem muzycy ze znakomitego Dzień Dobry.

Po 14.00 panie udały się na wybrane przez siebie panele pod wiele mówiącymi hasłami: „Grunt to rodzinka”, „Wizerunek kobiety”, „Zdrowie” i „Przedsiębiorczość kobiet”. Moderatorami paneli zostali tacy specjaliści, jak prof. Krzysztof Gajdka, dr Agnieszka Gorgoń-Komor, Urszula Ciołeszyńska i prof. Marek Rembierz.

O 16.00 przyszedł czas na ostatni punkt kongresu, czyli pokaz mody agencji Lucyny Grabowskiej.

mk

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4+4=*

ta sama przedsiębiorcza, 2013-09-22 godz. 09:47
Byłam, widziałam. I bardzo gratuluję Pani Marii zdobycia statuetki Perły Podbeskidzia. Wspaniała kobieta, sukces całego stowarzyszenia. Prawdę mówiąc myślę,że wybór był trudny, bo wszystkie nominowane Panie to niezwykle skromne, niezwykle wrażliwe, pracowite osoby, wzór dla innych. Podziwiam i życzę Paniom wszystkiego co w życiu najlepsze. A sama statuetka przepiękna!
przedsiębiorcza bez pracy, 2013-09-22 godz. 09:39
Byłam, widziałam. Kongres poświęcony był głównie tematowi kobiet przedsiębiorczych. Organizacja, goście, wykłady i panele tematyczne- super. I temat przewodni świetny. I na czasie, bo we wrześniu br. weszła tzw. ustawa przedszkolna, wprowadzona przez Minister Szumilas, przez którą w Bielsku straciło pracę ok 80 osób ( w całej Polsce ok 22 tysiące osób) w większości kobiet, które prowadziły zajęcia dodatkowe w przedszkolach. Jak więc być przedsiębiorczym, gdy politycy rzucają kłody pod nogi?
maja, 2013-09-22 godz. 07:56
Tak jest,warto o tym pamiętać !
GEKON, 2013-09-21 godz. 23:05
Pozwolę sobie przypomnieć o tym, że pani poseł Mirosława Nykiel głosowała za podwyższeniem wieku emerytalnego do 67 roku życia.
OK, zamknij