20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

18°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 51%
  • Wiatr:zach 10km/h

jutro: 27°13°pojutrze: 28°16°
artykul,kornelia_moskwa_zostaje_w_bks-ie,65391.htmlkornelia_moskwa_zostaje_w_bks-ie

Sport

2018-06-11 21:16 (Komentarze: 0)      

Kornelia Moskwa zostaje w BKS-ie


Młoda środkowa spędzi kolejny sezon w klubie z Bielska-Białej.

Wychowanka KPKS Halemba Ruda Śląska szybko trafiła stamtąd do SMS PZPS Sosnowiec. W 2013 roku wraz z reprezentacją Polski kadetek zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy. Rok później związała się z bialskim klubem i widać jest jej tutaj dobrze, skoro zdecydowała się na przedłużenie kontraktu. - Chcę się rozwijać, zdobywać doświadczenie i jestem pewna, że dzięki współpracy z trenerem Bartłomiejem Piekarczykiem i z nowym zespołem to osiągnę. Stworzyliśmy fajny zespół więc kolejny sezon zapowiada się bardzo ciekawie, pełen walki i pozytywnych emocji. Już nie mogę się doczekać pierwszego treningu i meczu w tej niesamowitej atmosferze, jaką tworzą zawsze nasi kibice. Do zobaczenia w hali! - mówi Kornelia Moskwa.

Trener Bartłomiej Piekarczyk nie szczędzi komplementów 22-latce: - O Kornelii można mówić tylko w samych superlatywach! Świetny charakter, nigdy się nie poddaje a jej zaangażowanie w każdy trening jest niesamowite. Ma bardzo duże możliwości w bloku, jeszcze spore rezerwy w ataku, a zagrywką już w tym sezonie pokazała, że jest w stanie zagrozić przeciwnikowi. W poprzednich sezonach Nela była trochę trapiona przez pechowe kontuzje, ale wierzę, że ich limit już się wyczerpał i nadchodzący sezon przetrwa w zdrowiu od początku do końca. Rywalizacja na środku siatki zapowiada się bardzo ciekawie - mówi trener.

W poprzednim sezonie Moskwa pojawiała się na boisku przede wszystkim wtedy, gdy trzeba było posłać precyzyjną zagrywkę. I trzeba powiedzieć, że w tym elemencie gry nigdy nie zawodziła. Teraz powinna dostać więcej okazji do grania.

wm

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7+9=*

OK, zamknij