19 listopada 2017, imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Seweryna, Salomea

Bielsko-Biała
18.11.2017
  • Wilgotność: 79%
  • Wiatr:zach 8km/h

jutro: pojutrze: 
artykul,kozy_liceum_zmienilo_jezyk,52663.htmlkozy_liceum_zmienilo_jezyk

E - EDUKACJA

2017-02-09 21:46 (Komentarze: 0)      

Kozy: Liceum zmieniło język


World Talks to projekt, w którym zaproszeni do szkół studenci–wolontariusze z całego świata przybliżają polskiej młodzieży kulturę i zwyczaje swoich krajów.

Międzynarodowa organizacja AIESEC, która zajmuje się takim wolontariatem, zawitała do Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Kozach. Koziańskie liceum na tydzień zmieniło wykładowy język!

Ideą projektu jest poszerzenie zrozumienia międzykulturowego wśród młodzieży. Koziańscy licealiści mieli okazję, by po raz kolejny (bo to nie pierwszy projekt tego typu w tej szkole)dowiedzieć się, jak wygląda życie na innych kontynentach, poznać zwyczaje oraz ojczysty język swoich zagranicznych kolegów, a także pogłębić tolerancję wobec innych kultur i religii.

W tegorocznym projekcie liceum w Kozach odwiedzili: Menglin Huang z Chin, Kristina Kasenuyk z Ukrainy, Muhammad Jawad ul Haque z Pakistanu oraz Agung Asaba z Indonezji.

Podczas organizowanych warsztatów ze studentami licealiści zapoznawali się z ojczyznami gości i - co jest szczególnie ważne dla uczniów przygotowujących się do matury – szlifowali angielski, bo właśnie w tym języku dyskutowano.

Dodatkowo działający przy LO Szkolny Klub Europejski, zorganizował dla wolontariuszy „Wieczór polski". W ten sposób licealiści chcieli odwdzięczyć się gościom i pokazać im „coś swojego". Zagraniczni studenci wraz z tegorocznymi maturzystami mieli okazję zatańczyć poloneza, a także posmakować tradycyjnych polskich dań.

Na koniec wieczoru podczas luźnych rozmów wolontariusze odpowiadali na pytania licealistów, dzieląc się z nimi swoimi opiniami na różne tematy.

 

Karolina Maga LO w Kozach

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-1=*

OK, zamknij